Bağ Evlerinde Toplanmak Yasaklandı

Bağ Evlerinde Toplanmak Yasaklandı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yaptığı toplantı sonrası yeni kararların altına imza atarak, mutant virüs hakkında vatandaşlar için önemli uyarılarda bulundu.

06 Mart 2021 - 10:24 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 10:26

Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun en ilgi çeken kararlarından bir tanesi bağ evlerinde toplanmanın yasaklanması oldu. Kurul, “Hafta içi-hafta sonlarında kişilerin meskun mahalden uzak bahçe/bağ evleri vb. alanlarda kalabalıklar halinde toplanmasının yasaklanmasına, görev ve sorumluluk sahasına göre ilgili kolluk birimlerince etkin denetim yapılmasına,” karar verdi.

Mutant Virüs Uyarısı  

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yaptığı toplantı sonrası yayınladığı kararlarda, Güney Afrika ve Brezilya kaynaklı mutant virüs enfektelerinin kent genelinde görülmeye başlandığı ve kurallara uyulmaması nedeniyle yayılım hızının arttığı vurgulandı. İşte o maddeler:

---İlimizde Güney Afrika ve Brezilya kaynaklı mutant virüs ile enfekte vaka görülmesi halinde, anılan ülkelerdeki mutasyonlu virüs ile enfekte olduğu tespit edilen veya şüpheli olması sebebiyle bahse konu Güney Afrika ve/veya Brezilya mutasyonlu virüs test sonucu beklenen kişilerin genel durumları kötü ve/veya müdahaleye ihtiyacı var ise Devlet Hastanesinde izole/tedavi edilmelerine, genel durumları iyi ise Valiliğimizce belirlenen KYK yurdunda izole edilmelerine,

---Güney Afrika ve/veya Brezilya kaynaklı mutant virüs ile enfekte olan vaka ile temaslı olduğu tespit edilen kişilerin de Valiliğimizce belirlenen KYK yurdunda izolasyon altına alınmasına, Yapılan saha denetimlerinde hafta içi-hafta sonlarında kişilerin meskun mahalden uzak bahçe/bağ evleri vb.alanlarda kalabalıklar halinde toplanarak sosyal/fiziki mesafe kurallarını ihlal ettiği, salgınla mücadele kapsamında alınmış olan tedbirlere muhalefet ettiği, bu ihlallerin Kovid-19 vakalarının yayılım hızını arttırdığı tespit edilmiştir.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı