Baş’ın Avukatları Harekete Geçti

Baş'ın Avukatları Harekete Geçti

Tüm yurtta büyük yankı uyandıran saldırıyla ilgili Prof. Dr. Baş'ın avukatları da suç duyurusunda bulunarak, olaya ilişkin hukuki süreci başlattı. Öte yandan Balıkesir Valiliği, Prof. Dr. Haydar Baş’a yönelik çirkin saldırının ‘asılsız bir ihbar sonucu yaşandığını ve gerekli tahkikat başlatıldığını’ açıkladı.

12 Ocak 2019 - 09:29 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 12:22

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a Balıkesir Susurluk'ta yapılan çirkin saldırı, tüm yurtta büyük yankı uyandırdı ve tepkilere yol açtı.

Valilik'ten soruşturma!

Balıkesir Valiliği, resmi internet sitesinde 10 Ocak'ta yayınladığı metinde, Prof. Dr. Haydar Baş'a yönelik çirkin saldırının 'asılsız bir ihbar' sonucu gerçekleştiğini savundu.

Valilik açıklamasında "Bahse konu asılsız ihbar ile ilgili gerekli tahkikat başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı. Ancak tahkikata ilişkin dün somut bir gelişme yaşanmadı.

Avukatlar harekete geçti

Öte yandan ulusal medyada geniş yer bulan Balıkesir Susurluk'ta gerçekleşen skandal saldırıyla ilgili BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın avukatları Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan şu taleplerde bulunuldu: "Müvekkil hakkında gerçeğe aykırı, haksız ihbar ve isnatlarda bulunarak hukuksuz işlemler yapılmasına sebep olan ve/veya görevini kötüye kullanan kişi ya da kişilerin tespit edilmesini, haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını arz ve talep ederiz."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş - Fenerbahçe Derbisinin Hakemi Halil Umut Meler
Beşiktaş - Fenerbahçe Derbisinin Hakemi Halil Umut Meler
Altın Fiyatları ( 15 Temmuz 2020)
Altın Fiyatları ( 15 Temmuz 2020)