BİLSEM Ürettiği Maskeleri Teslim Etti

BİLSEM Ürettiği Maskeleri Teslim Etti

Kilis Bilim ve Sanat Merkezi, sağlık çalışanları için ürettiği maskeleri yetkililere teslim etti.

01 Nisan 2020 - 16:03 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 16:15

Dünyada insan hayatı açısından tehlikeli boyutlara gelen yeni tip Korona virüs (Covid 19) salgını önlemleri kapsamında Kilis Bilim ve Sanat Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlattığı proje ile siperli maske üreterek, Kilis Devlet Hastanesi yetkililerine teslim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Akkurt, “İl Müdürlüğü olarak bu süreçte gerek maske gerek diğer malzemelerin üretimi noktasında Ar-Ge çalışmalarımızı yaparak üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Üretilen siperleri bu süreçte fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza ücretsiz ulaştıracağız. Süreci İl Sağlık Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde süreci yöneteceğiz. Böyle bir çalışmanın yapılması son derece gurur verici. Sürece katkı veren, BİLSEM´de görev alan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bilsem Müdürü Ali Genç yaptığı açıklamada, "Devletimizin ve sağlık personelimizin büyük bir ciddiyetle yürüttüğü bu mücadeleye biz de katkı sağlamak adına özellikle sağlık çalışanları için büyük önem taşıyan yüz koruyucu siperlerin üretimine başladık ve ilk etapta üretilen yüz adet maskeyi bugün hastane yetkililerine teslim ediyoruz” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğünden Mehmet Öztin ve Kilis Devlet Hastanesi’nden Havva Yüksek de bu süreçte toplum olarak sağlık çalışanlarına gösterilen teveccühten memnuniyetlerini dile getirerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Bilsem’e teşekkürlerini dile getirdiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 663 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronadan sonra “Baş” siyaseti
Koronadan sonra “Baş” siyaseti
Dolmuşlar Tam Kapasite Çalışacak
Dolmuşlar Tam Kapasite Çalışacak