BTP Adayı Özkar’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümü...

BTP Adayı Özkar'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Yıldönümü Mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

18 Mart 2019 - 09:38 - Güncelleme: 18 Mart 2019 - 17:14

Türk ordusunun, "Çanakkale Geçilmez" diyerek tarihe altın harflerle bir destan yazdığının altını çizen BTP Adayı Özkar, “Savaş esnasında öyle bir komutan düşünün ki şöyle emrediyor: “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum.” Ve öyle bir ordu düşünün ki bu emri zerre tereddüt göstermeden yerine getiriyor. Atatürk verdiği emri şu şekilde açıklıyor: “Kumandanlara verdiğim sözlü emirlere şunu eklemişimdir. Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar gelebilir.” Bugün Türk Milleti ile Mustafa Kemal Atatürk’ün arasını açmak isteyenlere bu ders yeter de artar diye düşünüyorum” dedi.

Ellerinde Kur’an-ı Kerim Cennete Girmeye Hazırlanıyorlar

BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Özkar mesajına şu cümlelerle devam etti: “Atatürk'ün ağzından Çanakkale'de yaşananlar bakın nasıl anlatılıyor: "Ölenleri görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir fütur dahi göstermiyor, sarsılmak yok. Okuma bilenler ellerinde Kur'an-ı Kerim, cennete girmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler Kelime-i Şehadet çekerek yürüyorlar. Bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gören şayan-i hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur." (M. K. Atatürk, Anafartalar Hatıraları, sayfa 24) Bugün Atatürk’ü görmezden gelenler şunu çok iyi bilmelidir ki, Atatürk Vatandır, Atatürk Bayraktır ve Türk Milleti ile kopmaz bir bütündür.

Hoş geldin Atatürk eşsiz bir eserdir

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın eşsiz eseri “Hoş geldin Atatürk” kitabını okuyanlar bu söylediklerimi çok daha iyi anlayacaklardır. Sayın Baş, ülkemizde ne eksik is onu yerine koyma bilinci ile Mustafa Kemal Atatürk’ü bilinmeyen yönleriyle ele aldığı eseriyle, yine büyük hizmetin altına imza atmıştır. Bugün biz Türk Milletine düşen görev ise, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkanlara sahip çıkmak, onlarla aynı yolda yürümektir. Dün Atatürk’ün ölmeyi emrettiği dedelerimiz nasıl tarihe altın harflerle imzalarını atmışlar ise, biz de bugün aynı ruhla hareket etmek zorundayız.” 

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 916 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri