BTP Adayından Kültürel Etkinlik Sözü
Reklam

BTP Adayından Kültürel Etkinlik Sözü

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, sosyal ve kültürel etkinlikler alanında örnek faaliyetler ortaya koyacaklarını açıklarken, tiyatro ve sinema gibi etkinliklerde belediyenin önemli rol oynayacağını belirtti.

04 Mart 2019 - 18:06 - Güncelleme: 05 Mart 2019 - 14:30

Kilis’in en büyük eksikliklerinden birinin sosyal ve kültürel tesisler olduğunu ifade eden Kilis Belediye Başkan Adayı Özkar, “Bugün kimse evinde oturmuyor. Ancak benim Kilisli vatandaşım akşam nereye gidecek? Tiyatroya mı? Konsere mi? Sinemaya mı? Hayır ne yazık ki gidemiyor. Bazı vatandaşlarımız bu ihtiyaçlarını Gaziantep’e giderek karşılamaya çalışıyor. Biz BTP olarak buna bir son vereceğiz” dedi.

Tiyatro gösterileri artacak!

Kilis’te her ay bir tiyatro oyununun sergilenmesini sağlayacaklarını vurgulayan Alaiddin Özkar, “Ayrıca belediyemizin bir sinema ve tiyatro salonu olacak. Eskiden sinema açısından zengin bir şehirdik. Şimdi bir küçük sinemamız var. O da elbette yeterli olmuyor. Halkımız ve ilimizde yaşayan üniversiteli gençlerimiz sinema veya tiyatro seyretmek için Gaziantep’e gitmek zorunda kalmayacak. Bu alanda Kilis’teki potansiyeli de kullanacağız. Kurumlarla ve üniversitemiz ile ortak faaliyetlere imza atarak,  Kilis’i, sosyal etkinliklerin üssü yapacağız. Ayrıca yerel sanatçılarımızın sahne alacağı konserler düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Halkımızın tüm ihtiyaçlarını düşünüyoruz

Özkar, belediyenin halkına karşı temel vazifeleri dışında da sorumlulukları olduğunu hatırlatarak, “Bir belediye başkanı, hem görevini yapacak hem de şehri her anlamda güzelleştirmek için çalışacak. Biz “çöpünüzü topladık”, “size yol yaptık” diye övünmeyeceğiz. Kilis’i nasıl daha iyi yaşanır bir şehir yaparız onu düşünüyoruz. Bu bağlamda BTP Genel Başkanımızın Prof. Dr. Haydar Baş’ın sahibi olduğu Sosyal Devlet projesi bizim önümüzde eşsiz bir kaynaktır” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 838 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Prof. Dr. Haydar Baş'ı Anıyoruz
Prof. Dr. Haydar Baş'ı Anıyoruz