BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş BTP Teşkilatları ile Buluşuyor

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş BTP Teşkilatları ile Buluşuyor

Partisinin teşkilatlarıyla online toplantılarına devam eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Kilis, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak illeri ile bir toplantı yaptı.

15 Mayıs 2020 - 12:47 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 14:26

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantılarını sürdürüyor. BTP lideri Hüseyin Baş, bu kapsamda Kilis, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak il teşkilatlarıyla da toplantı yaptı.

Bu bölge çok kıymetli…

Bu toplantının çok kıymetli bir bölge toplantısı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Genel Başkan Av. Hüseyin Baş, “Kilis ile ilgili babamın; “Ben Kilisliyim” dediğine ben ve sizler hepimiz şahidiz. Bizim ikinci vatanımızdır diyebiliriz Kilis için. Bunu kendimi de kapsayarak söylüyorum. Bölge çok kıymetli bir bölge, özel bir bölge. İnsanlar, bölgeleri kıymetli kılan unsurlardır. Sizler çok kıymetli insanlarsınız. Bu noktada da asıl ve asli görev sizlere düşmektedir. Bu davanın taşınmasında en büyük güç en büyük desteğin, sizin bölgenizden olacağına inanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Tek yürek, tek bilek olmak zorundayız

Bu noktada da müzikle uğraşan arkadaşlar çok iyi bilir ki, bir bağlamanın sapının ucunda 7 tane tutamaç vardır. Bu tutamaçlardan bir tanesi buna biz akord ayarı deriz. Bir tanesinin akordu kaydığı zaman o bağlamadan düzgün ses çıkmaz. Hepsi nizami şekilde ayarlanmalıdır ki, istenen nota verilebilsin. Bu sebeple arkadaşlar hepimiz tek ağız, tek yürek, tek bilek olmak zorundayız. Ve bu birlik ve beraberlikle bu davayı taşımak ve sırtlanmaya mecburuz. Kıymetli merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, hepimiz de bunu tekraren söyledik; “Bizim dönemimiz geldi” demişti. Bizim dönemimiz gelmiştir. Biz bu dönemi yaşayacağız ve taçlandıracağız.

Evlat Atatürk olarak gayret edeceğiz

Diyarbakır’dan Şeyhmus kardeşimiz, asker Atatürk’ten sonra Hoca Atatürk’ten bahsetti. Biz de evlat Atatürk olarak inşallah, bu süreci tamamlamak için bütün gayretlerimizi önünüze sereceğiz. Ben bu noktada bu davayı taşımak adına bu bayrağı almış kişi olarak, önce aileme akabinde tüm teşkilat mensubu kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu noktada söz veriyorum ki; bu dava sahipsiz değildir. Kıyamet sabahına kadar dava inancını, bilincini devam ettirecektir ve iktidar olacaktır. Bunda hiçbir şüpheniz olmasın. Biz bugün iktidar partilerinden de muhalefet partilerinde de daha iyi bu ülkeyi yönetiriz. Kolaylığımız da şurdadır: Biz yeni bir Milli Ekonomi Modeli yazmayacağız, yeni bir Atatürk yazmayacağız. Zaten önümüzde hazır olan kuralları işletip, bu kurumu iktidar etmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3909 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor