BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı

BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Teşkilatı, tele konferans ile parti bayramlaşmasını gerçekleştirdi.

25 Mayıs 2020 - 15:34 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 17:22

Bayramlaşma törenine BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hamdi Kepekçi, Dr. Öğretim Üyesi Ali Bestami Kepekçi, BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, BTP Kilis Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut, Gazeteci-yazar Abdulkadir Uğur Kepekçi ve teşkilat üyeleri katıldı.

BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, herkesin Ramazan Bayramı kutlayarak başladığı konuşmasında şunları ifade etti:  “Toplumun her kesiminden Haydar Baş hocamızın vefatı sebebiyle taziyelerini bildiren çok insan oldu. Bu bizlere gösteriyor ki merhum Genel Başkanımız, bu toplumun her kesimin de bir iz bir değer bırakmış. Bizler şimdiden sonra; Haydar Baş hocamızı ve fikirlerini temsil edecek kadar kuşatıcı olmamız gerekiyor. Çünkü insanımızın bugün, her zamankinden daha çok Hocamızın fikirlerine, projelerine ihtiyaç duyduğunu görmekteyiz. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum.”

Kilis ikinci vatanım dediği bir memlekettir

Daha sonra söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hamdi Kepekçi, Ramazan Bayramını tebrik ederek sözlerine başlarken, “Genel Başkanımız bir arkadaşımızın ifadesi ile bizimle otururken dünyayı şekillendiren bir insandı. Bizler için bu bir ikram ve lütuftu. Şu da bir gerçek; hocamızın hayatı canlı ve açıktı. Hayatı ile çığırlar açarak bunu tarihe mal etti. Hocamızın eserlerini yaşamak ve yaşatmak şerefi bizlerin üzerinde çok önemli bir vazifedir. Bu çerçevede, yeni Genel Başkanımız Av. Hüseyin Baş ile partimiz çok daha güzel noktalara gelecek. Kilis, hocamızın özen gösterdiği ve ikinci vatanım dediği bir memlekettir. İl Başkanımız Alaiddin Özkar, teşkilat üyesi arkadaşlarım ve Kilisli hemşerilerimin bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yolumuza virgül koymadan devam ediyoruz

Dr. Ali Bestami Kepekçi, millet olarak farklı bir bayram geçirdiklerini ifade ederek, “Hep biz bayramlarda bir arada olmaya alışmıştık. Ancak Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ı kaybetmenin hüznü ile beraber bayramı geçiriyoruz. Ancak şu unutulmamalıdır ki, biz yürüdüğümüz yolda bir virgül bile koymadan yürümeye devam ediyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimiz daim kılsın diyor, Ramazan Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Yolu Hak olanların kaderi yaşarken anlaşılmamaktır

Gazeteci-yazar Uğur Kepekçi, daha güzel bayramlar bu millete nasip olmasını diledikten sonra sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “İnsanoğlunun kaderinde her şey var. Ölüm değişmez bir gerçek. Necip Fazıl’ın güzel bir sözü vardır: “Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber.” Hocamızın  ömrü, bu millet için İslam dini için insan üstü bir koşuşturma ile geçti. Yolu Hak olanların kaderi; yaşarken anlaşılmamaktır. Eğer iyilik peşinde koşarsanız, Allah sizleri bunlarla imtihan edecektir. İmam Cafer Hazretlerinin güzel bir ifadesi var: “Bize taraftarlık iddiası olması için, o insanın kendi beldesinde en takva insan olması lazımdır.” Haydar Hoca, bizleri bir sanat eseri gibi işledi. Bize bundan sonra çok büyük bir görev düşerken, Allah bu kemalatı yaşamayı hepimize nasip etsin” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları ( 14 Temmuz 2020)
Altın Fiyatları ( 14 Temmuz 2020)
Kilis’te İlçe Kaymakamları Değişti
Kilis’te İlçe Kaymakamları Değişti