BTP Lideri Prof. Dr. Baş’ın 24 Kasım mesajı

BTP Lideri Prof. Dr. Baş'ın 24 Kasım mesajı

Kendisi de uzun yıllar öğretmenlik yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yazılı mesajında "Öğretmenin kazancı insandır" vurgusu yaptı.

25 Kasım 2017 - 11:49 - Güncelleme: 25 Kasım 2017 - 11:55

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Öğretmenler Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı. BTP Lideri, kendisinin de uzun yıllar öğretmenlik yaptığını ifade ederek, “7 yıldan fazla bir süre lise ve İmam Hatip Okullarında görev yaptım. 13 seneyi aşkın da Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak, şarkiyat profesörü sıfatı ile vazife yaptım.” dedi.

“Öğretmenin kazancı insandır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Öğretmenlerin kazancı insandır. Her meslek sahibi servet kazanır, para kazanır ama öğretmen insan kazanır. Kazandığı insanlar milletinin yönetimine, hukukuna yani adaletine, ziraatına, mühendisliğine, sağlık hizmetlerine kısaca toplumda ne kadar kurum ve kuruluş var bütün bunlara insan yetiştirir. Öğretmen toplumun her şeyi hatta milletin her şeyidir. Güçlü bir milletin var olabilmesi ancak sağlam bir eğitim ve öğretim kadrosuyla mümkün olabilir. Milletler üzerinde, insanlar üzerinde bu derece etkisi olan öğretmenlerimizin bu özel gününü canı gönülden tebrik ediyorum."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Taze Otlar Satışa Çıktı!
Kilis’te Taze Otlar Satışa Çıktı!
Kilis Ravanda Kalesi
Kilis Ravanda Kalesi