BTP Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut Oldu

BTP Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut Oldu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Merkez İlçe Kongresi, bu hafta sonu Kilis Öğretmenevi Konferans Salonunda yapıldı.

27 Eylül 2021 - 10:17

Delegelerin tamamımın oyunu alan Bülent Bulut, tekrar BTP Kilis Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirildi. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından konuşmacılar kürsüye çıktı. Gazeteci-yazar Uğur Kepekçi ilk konuşmacı olarak söz alırken, daha sonra BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar kongreye katılanlara hitap etti. Türkiye’de bugün 116 siyasi parti olduğu bilgisini paylaşarak konuşmasına başlayan Özkar, “Türkiye’nin 41. partisi olan BTP, çözümün adresidir. Yıllarca Prof. Dr. Haydar Baş emriyle evlerimizde oturmadık, çalıştık. Biz 30-40 sene sonrasını görebilen bir liderle yola çıktık ve bugün yine aynı şevkle yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Son olarak söz alan BTP Genel Bşk. Yrd. Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu şunları dile getirdi: “Her şey hayalle başlar. Hedef olmadan yol çizilmez. Toplumun gençlerine sorun ne yapmak istersin? İleriye dönük bir hayalin, hedefin var mı? Bir ülkenin geleceğine bakıyorsunuz. Diplomalı işsizler ordusu ile dolu! Böyle bir toplumun bir yere yürümesi mümkün değil. Zamanında bir avuç pirinç için çalışan Çin’e şimdi bakın nerde? Herkes nasıl bir ülkede yaşamak istiyor bunu kendine sorsun. Artık bazı şeyleri değiştirmenin zamanı geldi. Biz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. Bu partiyi Haydar Baş kurdu, Hüseyin Baş ile devam ediyor.”

Daha sonra yapılan seçimle yeniden merkez ilçe başkanı seçilerek güven tazeleyen Bülent Bulut, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür ettikten sonra, bu yolda yılmadan millet adına çalışmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Engel Olma Farkında Ol
Engel Olma Farkında Ol