BTP’nin Tarihi Kongresinden Notlar
Reklam

BTP’nin Tarihi Kongresinden Notlar

Milletimiz ve tüm dünya insanlığı için 18 yıldır çözüm üreten Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 7'inci Olağan Büyük Kongresi Pazar günü Ankara'da yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

22 Ekim 2019 - 12:24

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın, ülkeleri küresel esaretten kurtaran Milli Ekonomi Modeli, toplumsal barışı temin eden Sosyal Devlet Milli Devlet tezi, mezhepsel çatışmaları önleyen "Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt" tezi ve 14 ciltlik Ehl-i Beyt Külliyatı, milletimizi dindar lideriyle ve birlik harcıyla yeniden buluşturan "Atatürk Vatandır" tezi ve Hoş Geldin Atatürk eseri milletimiz ve dünya insanlığı için eşi bulunmaz, değeri ölçülemez hizmetlerdir.

Prof. Dr. Baş'ın Vatandaşlık Maaşı projesi, "basic income" olarak birçok ülke tarafından hayata geçirilmektedir; Milli Para ve Milli Paralarla Ticaret projesi dünyanın yarı nüfusundan fazlasını kapsayan BRICS devletlerinin temelini teşkil etmektedir; asgari ücretin yoksulluk sınırına endekslenmesi projesi bugün başta Rusya, Çin gibi ülkeler tarafından uygulanmaktadır ve daha niceleri…

"AB 15 yıl içinde dağılacaktır" demiştir, dağılmıştır; 1991'de "Irak bölünecek, asıl hedef Türkiye'dir" demiştir, Irak bölünmüştür ve son olaylar göstermektedir ki asıl hedefin Türkiye olduğu aşikar olmuştur; "ülkemizdeki enflasyon maliyet enflasyonudur" demiştir, bunun böyle olduğu ortaya çıkmıştır; "Kapitalizm batacak" demiştir, batmıştır; "ABD'nin dolar imparatorluğunu çökerteceğim" demiştir, Milli Paralarla Ticaretle çökertmiştir; "Şii-Sünni çatışmasını devletlerarası hatta bloklar arası bir savaşa çevirmek istiyorlar" demiştir, ABD'nin Sünni NATO projesiyle bu açığa çıkmıştır ve daha niceleri…

Öngörüler yüzde 100 doğru, tespitler orijinal, çözümler eşsiz ve mükemmel… İşte BTP böyle bir Lidere sahip… Lider böyle olunca, doğal olarak BTP kadrosu da mükemmel oluyor.

Prof. Dr. Baş'ın, gittiği her ilde söylediği, "Ben sadece bu ilden 10 tane kabine çıkartırım" ifadesi, elbette ki BTP kadrosunun kalitesini de ortaya koyuyor.

Kongre'de, BTP kurmayları birbirinden güzel değerlendirmeler yaptılar. Kapanış konuşmasını da BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş gerçekleştirdi.

Konuşmasında Sayın Baş, özetle şu önemli cümleleri ifade etti:

* "24 saatte bu ülkeyi dünyanın en güçlü devleti yaparım."

* "Ben devletime son derece inanan, bağlı kalan bir insanım. Ben devletimin zerre kadar zarar görmesini istemem, ona zarar verilmesine de müsaade etmem. Onun için ben devletim."

* "Ölümden korksaydık, dünyaya gelmezdik."

* "Milli meselelerde duyarlı bir insanım, kavgaya taraf değilim, insanları ikna ederim."

 

* "Rusya'yı ayağa kaldıran benim. Ruslar bunu inkâr etmiyor. 'Bizi insanlığın huzurunda söz sahibi yapan Haydar Hoca'dır', diyorlar."

* "Birçok iktisat kongresi yaptık. Ünlü iktisatçılar, 'Dünyanın kurtuluşu Milli Ekonomi Modeli'nde' dediler. 2013'te Duma'ya gittim, beni özel kapıdan aldılar."

* "Rusya 'dinsiz dediler', öğle namazını Duma'da kıldık. Jirinovski, 'Türk düşmanı' diyorlardı, bizi görünce 'Ne mutlu Türküm diyene' dedi. Rusların iman kapıları da açık... Yüzlerce Rus, bize bakarak Müslüman oldu. Rusya'nın gözünde bir tane bilim adamı var: Haydar Hoca..."

* "Önde gelen Rus iktisatçısı Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin bana Çinlilerin Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile ilgilendiğini aktardı. Onay verdim. Çin, bunun üzerine MEM'de yer alan tüketim ekonomisini devreye koydu. Amerika onları sallıyordu. Şimdi Çin ABD'yi sallıyor. Çünkü tüketimi devreye koydu, pazar bulma tehdidi ortadan kalktı. Bunu Milli Ekonomi Modeli yani Haydar Hoca ile yaptı."

* "Dünyanın yarısı Haydar Baş diyor, Haydar Baş da ülkesinde mahkûm ediliyor. Devletleri ayağa kaldıran benim."

* " (Türkiye'de) İş yerleri kapandı mı, sanayi yok oldu mu, tarım, denizcilik, ormancılık, madencilik bitti mi? Elbette biter. Siz onlara yüzde 50 verdiniz, Haydar Hoca'yı da yüzde 1'de tuttunuz. Onlar da milleti layık olduğu(!) yere taşıdı."

Evet, Sayın Baş'ın konuşmasından spot cümleler bu şekilde…

Çözümleriyle dünyadaki sömürülen milletleri ve devletleri ayağa kaldıran, onları küresel esaretten kurtaran Prof. Dr. Baş, kendisine sırt dönen, çözümlerini görmezden gelen milletine böyle sitemde bulunuyor, konuşmasında...

Haklı değil mi, elbette yüzde 1000 haklı…

Sen kalk, yıllarca çalışarak, uğraşarak, büyük özverilerle milletin sıkıntılardan kurtulsun diye projeler üret, demir çarıklarını giyip kapı kapı dolaşarak bu çözümler konusunda milletini ikna etmeye çalış, hatta bu çözümler diğer ülkeleri, milletleri ayağa kaldırsın ama sizin milletiniz bir satır çözümü olmayanları size tercih etsin.

Millet bu vurdumduymazlığının, yanlış tercihlerinin faturasını bugüne kadar acı bir şekilde ödedi, ödüyor ve çok daha ağırlarını ödeyecek.

Yanıbaşında duran gerçek çözümü görmediği müddetçe sürünmeye devam edecek.

Cenab-ı Hak, bize nimet olarak sunduğu çözüm kapısını anlamayı, kıymetini bilmeyi nasip eylesin.

Murat Çabas

Yeni Mesaj Gazetesi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 5333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona Virüs Can Kaybımız 501 Oldu
Korona Virüs Can Kaybımız 501 Oldu
Kilisliler Evde Kalınca…
Kilisliler Evde Kalınca…