Canan Karatay, "Ana Sütü Gibi Kilis Zeytinyağını...

Canan Karatay, "Ana Sütü Gibi Kilis Zeytinyağını İçin" Dedi

Yaptığı açıklamalarla ülke gündemine oturan Prof. Dr. Canan Karatay, bu kez de Kilis’te katıldığı programda “Ana Sütü Gibi Kilis Zeytinyağını İçin” cümleleri ile dikkatleri üzerine çekti.

16 Kasım 2019 - 13:42 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 12:04

Kilis Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Günü nedeniyle Kilis’e gelen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kocabeyli Köyünde düzenlenen programda yaptığı konuşmada “Anne sütü içer gibi Kilis'in zeytinyağını için, sağlığınız için bu çok önemli” sözleri ile Kilis zeytinyağının değerine dikkat çekti. Prof. Dr. Karatay, zeytinin stratejik bir meyve olduğunu dile getirerek, “Sizler zeytinliğin zenginliği içerisindesiniz, ama farkında değilsiniz. Kilisliler olarak geleneksel ve eski tarih zeytinliği olarak zeytinin nüfusunu çıkartmalısınız. Zeytinin nüfus kağıdı çıkartılarak belgelemek mecburiyetindesiniz. Bakın zeytin ağaçları bin yıllık beş yüz yıllık olarak çok önemli. Hala bu ağaçlar zeytin veriyor. Biz bunu öne çıkarttırsak bütün dünya Kilis'in zeytinyağından haberdar olur ve bunu duyar. Kilis'in zeytinyağı şifa deposudur. Sabahleyin aç karnına veya yatmazdan önce bu zeytinyağını anne sütü içer gibi için. Bakın o zaman hastalıklardan kurtulmuş olacaksınız" dedi.

Daha sonra zeytin hasadına katılan Canan Karatay, Kocabeyli Köyünde Zeytin Üreticileri Birliğinde zeytin sıkımını takip etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2753 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (24 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor