Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi’nin 7 Aralık Mesajı
Reklam

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin 7 Aralık Mesajı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Kilis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

07 Aralık 2019 - 09:34 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 09:46

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi mesajında şu sözlere yer verdi: “Türk Milleti tarihin seyri içerisinde bağımsızlığını daima kutsal saymış ve korumuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yapılan Kurtuluş Savaşı mücadelesi, bunun en güzel örneğidir.

Atatürk’ü lider bilen Kilisliler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin kanları ve canlarını ortaya koyarak başlattıkları Milli Mücadele ateşi, Kilisli ecdadımızın gösterdiği takdire şayan kahramanlıklar hiç unutulmadan bu günlere taşınmıştır. O yıllarda ecdadımız, Kuvay-i Milliye ruhunu içine sindirmiş ve Atatürk’ün ortaya koyduğu düşünceyi tam anlamıyla benimseyerek vatan mücadelesi vermiştir. Bu bilinçle peşinden gideceği lideri doğru seçerek hareket eden Kilisli atalarımızın sayesinde bugünlerde memleketimizde rahat ve huzur içinde yaşamaktayız.

Var olun Aziz Kilisliler

Gazi Mustafa Kemal’in, 7. Ordu Komutanı olarak 28 Ekim 1918'de Kilis Hükümet Konağı önünde; “İlk ayak bastığım Türk şehrindeki bu uyanıklığa cidden hayran kaldım ve bir daha iman ettim ki bu millet asla ölmeyecektir. Var olun aziz Kilisliler” sözü bizlere Büyük Önderin bu millete olan inanç ve bağlılığını gösteriyor. O gün Atatürk “Milletim” diyerek, Türk halkı ise “Vatanım” diyerek mücadele ettiler, bugün yine ihtiyacımız olan her şeyden önce milletini düşünen bir lider, canından önde vatan diyecek bir millettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kahraman Kilisli hemşerilerimin 7 Aralık Kurtuluş Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Bayram Sonrası Çocuklar Dışarıda!
Kilis’te Bayram Sonrası Çocuklar Dışarıda!
Ramazanda Bunları Yapamadık!
Ramazanda Bunları Yapamadık!