Dr. Kepekçi Basın Mensupları İle Buluştu

Dr. Kepekçi Basın Mensupları İle Buluştu

Kilis Postası Gazetesi imtiyaz sahibi ve BTP Gn. Bşk. Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

08 Haziran 2019 - 15:17 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 - 09:15

Kilis’te görev yapan basın mensupları ve yerel gazete temsilcileri ile bir araya gelen Kepekçi, toplantıda Türkiye ve Kilis gündemi hakkında görüş alış-verişinde bulundu. Toplantıda Kepekçi’ye BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, BTP Merkez İlçe Başkanı Bülent Bulut ve Araştırmacı-yazar Uğur Kepekçi eşlik etti.

Bugün Kilis'te olduğu gibi bütün Türkiye'de tarımın, hayvancılığın, ticaretin ve sanayinin bittiğini dile getiren Kepekçi, “Uygulanan politikalarla geleceğe umutla bakamıyoruz. Uygulanan politikalar ile ülkemizde; sadece ekonomik ve sosyal alanda değil, güvenlik sorunları da gündeme gelmiştir” dedi.

Türkiye’nin Haydar Baş’tan başka bir çıkışı yoktur 

Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik olarak bağımlı hale getirildiğini belirten Dr. Kepekçi, “Türkiye’de akıl almaz gelişmeler yaşanıyor. Sorunlar her geçen gün daha da büyüyerek devam ediyor. Türkiye’nin Haydar Baş’tan başka bir çıkışı yoktur. Çünkü proje ve fikir sahibi tek lider O’dur da ondan. Biz seçilmek adına zehri bal gibi gösteremeyiz. O zaman diğer siyasetçilerden ne farkımız kalır? Biz oy almak için algı operasyonları yürütmüyor, gerçekleri ortaya koyuyoruz. Bu yüzden çözümün adresi yeganedir” diye konuştu.

Tam Bağımsızlığa ihtiyacımız var

Meselelerin görmezden gelinerek, günü kurtarma politikalarıyla ve algı yöneterek çözülemeyeceğini vurgulayan Kepekçi, “Bağımlılık çerçevesinde ve izin verildiği kadar hareket ediliyor, bugün ülke olarak Tam bağımsız olmaya ihtiyacımız var. Türkiye, şirket yönetilir gibi idare edilmeye çalışılıyor.  Kuvvetler ayrılığının, Yasama, Yürütme ve Yargı erkinin yeniden demokratik teamüllere uygun olarak devreye girmesi lazım.  Kararlar alırken herhangi bir güce yaslanma adına değil, devletin ve milletin çıkarlarının gözetilmesi gerekir” dedi.

Millet olarak tek yürek olmalıyız

Bağımsız Türkiye Partisi’ni, Kuvayi Milliye ruhuyla mücadele eden bir siyasi parti olarak nitelendiren Dr. Kepekçi, “Çözüm için BTP şarttır diyoruz. Biz Kuvayi Milliye ruhuyla mücadele eden bir siyasi partiyiz. Bugün Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamıza ait olan Milli Ekonomi Modeli’ne ihtiyacımız var. Bugün Milli Ekonomi Modeli’nin uygulaması olan Sosyal Devlet projelerine ihtiyacımız var. Bugün birleştirici harç olan Atatürk’ün ruhuna ihtiyacımız var. Bugün toplumsal barışı gerçekleştirmek için alevisiyle sünnisiyle şii'si ile bir yürek bir bilek olmaya ihtiyacımız var” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 783 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te İncir Sezonu Kapanmadı
Kilis’te İncir Sezonu Kapanmadı
Sabah Pazarı Böyle mi Kalacak?
Sabah Pazarı Böyle mi Kalacak?