Dr. Kepekçi Kuvayi Milliye Derneğini Ziyaret Etti
Reklam

Dr. Kepekçi Kuvayi Milliye Derneğini Ziyaret Etti

Bazı temaslarda bulunmak üzere Kilis’e gelen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Kuvayi Milliye Mücahitler Derneğinin Kilis Şubesini ziyaret etti.

17 Ağustos 2019 - 14:28 - Güncelleme: 20 Ağustos 2019 - 10:54

BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, BTP Kilis İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özuymaz ile birlikte Kuvayi Milliye Mücahitler Derneğinin Kilis Şubesini ziyaret eden Dr. Kepekçi, burada Başkan Reşit Yetimoğlu ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Kilis’in Kurtuluş Savaşında Kuvayi Milliye Hareketinin temellerinin atıldığı ender bölgelerden biri olduğuna vurgu yapan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, “Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kilis’i geldiğinde dile getirdiği o manidar cümlelerden daha iyi anlayabiliriz. Kilisliler o yıllarda kurtuluş hareketinde önemli rol oynamış ve Büyük Önder Mustafa Kemal’in önderliğinde büyük kahramanlıklar göstermişlerdir. Bir Kilisli olarak dedelerimizin bu vatanperverliğinden bizler de büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

Atatürk her yönüyle büyük bir liderdir

Prof. Dr. Haydar Baş’ın Gazi Mustafa Kemal’i bilinmeyen yönleriyle ortaya koyduğu “Hoş geldin Atatürk” eserinden bahseden Kepekçi, “Görüyoruz ki Atatürk, bugüne kadar bize anlatılanlardan daha fazlasıdır. Hoş Geldin Atatürk kitabı paha biçilmez bir hazinedir. Sayın Baş, Hoş Geldin Atatürk eserinde: “Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır" tespitini yapmıştır. Bugün de ihtiyacımız olan aynı zihniyetle bir ve beraber olmak, sorunlarımızın çözümünü doğru yerde aramak olacaktır” diye konuştu.

Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Kilis Şube Başkanı Reşit Yetimoğlu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Mücadele de öne çıkan Kilisli şahsiyetler ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını ve bunun yakın zamanda bir kitap haline getirileceği müjdesini verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti