Dünya Birincisi Kızlarımızdan Asker Selamı!

Dünya Birincisi Kızlarımızdan Asker Selamı!

Kilis Belediyespor'un lisanslı sporcuları olan Merve Yenidünya ve Nazmiye Korkmaz Romanya'nın Costanta şehrinde yapılan Dünya Bilek güreşi şampiyonasında Dünya birincileri olduktan sonra dün akşam Kilis Belediyespor tesislerini ziyaret ettiler.

01 Kasım 2019 - 10:54 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 10:37

Aileleri ile beraber Kilis Belediyespor tesislerine gelen dünya birincilerini Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan, Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Hamza Türk karşıladı.

Kilis Belediyespor futbol takımı kaptanı Ahmet Özden'in Türk Bayrağı hediye ettiği Dünya birincisi kızlarımız karşılama töreninde B arış Pınarı harekatında başarı gösteren askerlerimize “Asker Selamı” gönderdiler.

HAMZA TÜRK " BU BAŞARI KİLİS'İMİZİN GURURU OLMUŞTUR"

Bilek Güreşinde tüm rakiplerini geride bırakarak Dünya birinciliği madalyasını kazanan ve birincilik kürsüsünde İstiklal Marşımızı okutan kızlarımızın Kilis'in gurur olduğunu söyleyen Kilis Belediyespor Kulüp başkanı Hamza Türk yaptığı açıklamada,

"Bugün kızlarımız erişilmesi güç bir başarının altına imza atmışlardır. Kendileri ile ne kadar gurur duysak azdır. Kilis Belediyespor olarak sporumuzun her dalına temas etmeye çalışıyor, başarılar yakalamak istiyoruz. İşte Bilek güreşinde yakalanan dünya birinciliği adeta dillere destan olma niteliğindedir" dedi.

SERVET RAMAZAN "KIZLARIMIZIN BAŞARISI UNUTULMAMALIDIR"

Genç kızlarımızın yetiştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ettiğini belirten Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan ise yaptığı açıklamada;

"Kilis olarak bu tür başarılar ile gurur duyuyoruz. İnşallah Kilis Belediyesi olarak bu başarıların arkasında duracağız ve üzerimize düşen görevleri en iyi bir şekilde yerine getireceğiz. Kızlarımızın almış olduğu Dünya Birinciliklerinde ki başarısında emeği geçen herkese ben şükranlarımı sunuyorum" dedi.

KİLİS BELEDİYESPOR YÖNETİM KURULU ÜYESİ LEVENT KUŞ "KIZLARIMIZIN EĞİTİMLERİNİ ÜSTLENİYORUM"

Dünya Birincisi olan kızlarımızın Kilis Belediyespor'u ziyaretlerinde hazır bulunan Kilis Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi Kilis Doğru cevap Eğitim Kurumlarının sahibi Levent Kuş'tan genç kızlarımıza anlamlı bir destek geldi.

Kızlarımızın 2019-2020 yılında dershane eğitimlerini karşılayacaklarını Okullarında ücretsiz eğitim göreceklerini belirtti.

Levent Kuş yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dünya birincisi olan kızlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Spor yaparken eğitimide aksatmamak lazım. Kilis Doğru Cevap Eğitim kurumları olarak Kilis'te kızlarımızın 2019-2020 yılında ki eğitim masraflarını kendimiz karşılıyor Eğitim kurumlarımızdan ücretsiz olarak istifade etmelerini sağlıyoruz" dedi.

BAŞKAN HAMZA TÜRK VE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SERVET RAMAZAN BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİLER

Dünya birincisi olan Kızlarımızın Kilis Belediyespor'u ziyaretinde Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Hamza Türk ve Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan Altın madalya kazanan kızlarımıza çeşitli hediyeler ile Plaket takdiminde bulundu.

Haber: Hamza Özkaya

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı