Emekli Astsubaylar Kilis’te Buluştu

Emekli Astsubaylar Kilis'te Buluştu

Türkiye Emekli Astsubay Derneği önderliğinde, roket saldırılarına maruz kalan Kilis’e ve Zeytin Dalı Harekatına destek için şehre gelen dernek üyesi emekli astsubaylar “Sefer Görev Emrini Almaya Geldik” dediler.

07 Şubat 2018 - 15:53 - Güncelleme: 07 Şubat 2018 - 23:07

TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen ve Türkiye’nin farklı illerinden emekli astsubaylar, TSK tarafından terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatına ve roket saldırılarına maruz kalan Kilisli vatandaşlara destek verdiklerini bugün Kilis Recep Tayyip Erdoğan Meydanı’nda bir araya gelerek gösterdiler.

Sefer Görev Emri istemek için buradayız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye gelen TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, “Emekli Astsubaylar ve aileleri olarak bugün burada Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, bölgemize, güven ve istikrarı sağlamak amacıyla sürdürülen “Zeytin Dalı Harekatına” destek olmak ve Şanlı Ordumuzun, her zaman yanında olduğumuzu, dünyaya ilan etmek için toplandık.

Bizler bugün Başkomutandan, Sefer Görev emri istemek için buradayız. Bizler, milletimizin egemenliği ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için yemin ettik. Emekli Astsubaylar olarak vatanımız uğruna kendimizi siper etmek için buradayız” dedi.    

Şehitler için dualar edildi, tatlılar dağıtıldı

Genel Başkan Dürgen’in “Yeminimizi burada bir kez daha tekrarlıyoruz” sözü üzerine Kilis’e gelen emekli astsubaylar hep bir ağızdan asker yeminleri okudular.

Basın açıklamasının ardından şehitler için dua edilirken, yine şehitlerin ruhu için dökülen lokmalar programa katılan misafirlere dağıtıldı. Ayrıca yine TEMAD tarafından cephedeki askerler için getirilen bir kamyon dolusu içme suyu da, yetkililere teslim edilmek üzere program sonrası yola çıktı.

TEMAD üyelerinden bazılarının programa aileleri ile katıldıkları da dikkatlerden kaçmadı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2180 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar