Engelli Gençler Bir Günlüğüne Asker Oldular

Engelli Gençler Bir Günlüğüne Asker Oldular

Kilis’te engelli gençler, askeri kamuflaj giyip yemin ederek vatani görevlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadılar.

16 Mayıs 2019 - 14:22 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 16:25

Kilis İl Jandarma Komutanlığında bugün gerçekleştirilen tören ile engelli gençler bir günlüğüne asker oldular. Temsili askerlik uygulaması çerçevesinde askeri üniforma giydirilen engelli gençlere, daha sonra kısa bir askeri eğitim verildi.

Yemin töreninde konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Başaklıgil, tarihi şan ve şerefle dolu Türk Ordusuna dahil olmanın büyük bir onur olduğunu vurgulayarak, “Milletinden aldığı güçle önüne çıkan her türle engeli aşacak, imkan ve kabiliyete sahip Türkiye Cumhuriyeti Jandarmasını yakinen tanıdınız. Birazdan şanlı bayrağımız ve silah üzerine ellerinizi koyup ebediyete kadar sadık kalacağınız askerlik yeminini ederek, hiçbir engelin sizin azminizi kıramayacağını bir kez daha göstermiş olacaksınız” dedi.


Daha sonra silah ve bayrakların olduğu masalara el basarak yemin eden engelli gençler yemin erttiler. İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel arama ve kurtarma köpeklerinin sunduğu gösteri ilgiyle izlendi. Engelli gençlere askerlik terhis belgesinin verilmesinin ardından resmi geçit töreni ile program sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SARS-CoV-2'nin Bulaşmasını Engelleyen İlaç Geliştirildi
SARS-CoV-2'nin Bulaşmasını Engelleyen İlaç Geliştirildi
Rektör Karacoşkun Kütüphane ve Kongre Merkezini İnceledi
Rektör Karacoşkun Kütüphane ve Kongre Merkezini İnceledi