Ev ziyaretleri yasaklandı mı?

Ev ziyaretleri yasaklandı mı?

Geçen hafta başı alınan tedbirlere göre yeni koronavirüs kısıtlamalarıyla evlerde gün, mevlit, taziye ve yılbaşı kutlamaları yasaklanmış idi. Genelgeye göre bina yöneticileri ya da apartman sakinleri, binalarında bu tarz bir toplanmayı ihbar edebilecek. Durum böyle olunca ihbar yerine farklı tedbirler alan Apartman Yöneticileri de oldu. İşte sizlere gülümseten güzel bir örnek.

10 Aralık 2020 - 23:17 - Güncelleme: 11 Aralık 2020 - 09:40

Korona tedbirlerinde ihbar dönemi

Bundan sonra evlerinde gün, mevlit, taziye ve yılbaşı kutlamaları yapanları komşuları kolluk kuvvetlerine ihbar edebilecek. Genelgeye göre ihbar sonrası kolluk kuvvetleri hem misafire hem de ev sahibine, ayrı ayrı 3 bin 150 lira ceza kesecek. 

Genelge açıklanırken, bu konuda bir sayı sınırlaması verilmezken, bazı illerde valilikler ek açıklamalarla belli süreler için, sayı sınırı olmadan, sebep ne olursa olsun hane halkı hariç ev ziyaretlerini tamamen yasakladı.

Bazı duyarlı vatandaşlarımız zorunlu kısıtlamaları "gönüllü kısıtlamalar" haline getirerek genelleştirdi. Sokağa çıkma kısıtlaması saatleri dışı dahil olmak üzere ev ziyaretlerini en azından kendi apartmanlarında yasakladılar. 

Apartman Yöneticisi yolda radar var misali; apartman girişine astığı yazı ile alınan bu pandemi tedbirlerine dikkat çekmiş.    

Zaten komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin her gün daha kötüye gittiği ülkemizde bu durum sanırım insanlar arası iletişimin daha da azalmasına yol açacak. 

Umarım bu süreç çok uzamaz. Bir an evvel COVID-19 pandemi olmaktan çıkar da bir an evvel tekrar dost ve arkadaşlarımızla bir araya gelebildiğimiz günlere ulaşırız. 

Lütfen tedbirlere tam olarak uyalım ve kısıtlamaların olmadığı günlere yelken açalım. 

 

Bu haber 1564 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Aysel Masmanacı Beşoğlu:
Aysel Masmanacı Beşoğlu: "Kilis Yeşil ve Siyahtır"