Fuat Sezgin Anısına Konferans ve Fotoğraf Sergisi

Fuat Sezgin Anısına Konferans ve Fotoğraf Sergisi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Sanat Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “İslam Düşünce Tarihinde Teoloji ve Felsefe İlişkisi” konusunda bir konferans gerçekleştirildi.

03 Nisan 2019 - 09:12 - Güncelleme: 03 Nisan 2019 - 09:19

Geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz, İslam düşünce ve bilim dünyasına büyük katkıları olan merhum Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına düzenlenen konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdurahman Çetin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Polat, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın konuşmacısı İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Şahiner, İslam düşünce tarihinde din ve felsefe ilişkisini, Birûni, El Hârizmi, Gâzzâlî, Zekeriya El Râzi, İbniRüşd gibi İslam filozoflarının teoloji ve felsefe ilişkisiyle ilgili görüşlerini dile getirdi. Filozofların bilim ve felsefe dünyasına sundukları katkılarından ve eserlerinden de bahseden Şahiner, teoloji ve felsefe konusunda düşünce ve bilim dünyasına, İslam kültür ve medeniyetini anlatan çok sayıda eser kazandıran merhum Prof. Dr. Fuat Sezgin’i de rahmet ve saygıyla andığını sözlerine ekledi.

Program sonunda fuaye alanında Kilis MEM Bilim Sanat Merkezi’nin Fuat Sezgin’le ilgili fotoğraflardan oluşan sergisi ilgililerin beğenisine sunuldu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 590 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Sıfır Atık Projesi Hayata Geçecek
Kilis’te Sıfır Atık Projesi Hayata Geçecek
Kaymakam Avcı Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Kaymakam Avcı Şehit Ailelerini Ziyaret Etti