GAZDAŞ’tan Solunum Cihazı Desteği
Reklam

GAZDAŞ'tan Solunum Cihazı Desteği

Gazdaş Bölge Müdürlüğü tarafından, Kilis Devlet Hastanesine, 2 adet CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) uykuda solunum bozuklukları tedavisinde kullanılan cihaz hediye edildi.

30 Nisan 2020 - 14:04 - Güncelleme: 01 Mayıs 2020 - 10:44

Korona virüs salgını nedeniyle yoğun günlerin yaşandığı Kilis Devlet Hastanesine bir destek de GAZDAŞ’tan geldi. 2 adet CPAP cihazı, GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Tanju Koçak ve GAZDAŞ Kilis Şube Müdürü Sinan Fırat  tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Kilis Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Kurtaran, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Nigar Karakış ve Acil uzman hekimleri Dr. Seçil Kartal ve Dr. Murat Tepe’ye teslim edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Gaziantep Bölge Müdürü Tanju Koçak ve GAZDAŞ Kilis Şube Müdürü Sinan Fırat’a bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür etti.

CPAP cihazı nasıl çalışır?

Cihaz 4-35 mbar aralığında, basınç hedefli ve zaman kontrollü olarak çalışır. Tetiklemeleri kontrol eder. Hasta nefes alıyorsa, spontan solunumunu takip ederek ihtiyacı olan basıncı uygular. Hastanın nefesi durduğunda, cihaz bunu tespit eder ve T modunu aktifleştirir. Bu mod solunum tekrar başlayana kadar hastaya nefes aldırır.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1586 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı