Geleceğin Öğretmenlerinden Gelecek Nesle Destek

Geleceğin Öğretmenlerinden Gelecek Nesle Destek

Kilis 7 Aralık Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarından Eksi 7 Topluluğu öğrencileri, Okul Öncesi Öğretmenliği programından mezun olarak göreve başlayan öğretmenlerin görev yaptıkları ana sınıfı ve anaokullarının ihtiyaçlarını karşılamak için örnek bir etkinliğe imza attılar.

09 Ocak 2018 - 14:35 - Güncelleme: 09 Ocak 2018 - 16:10

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği programı öğrencilerinin oluşturduğu topluluk, farklı illerde görev yapan mezunlarımızın okullarına ihtiyaç duydukları materyalleri temin etmek için fakülte ve yüksekokullarda stantlar kurarak malzeme topladılar. Öğrenciler oyuncak, kırtasiye malzemesi ve yedi yaşın altındaki çocuklara yönelik toplanan materyalleri Hatay’ın Hassa ilçesine bağlı Yukarı Karafakılı Köyü Kızanobası İlkokulu’ndaki ana sınıfına ulaştırdılar. Yardım gönderilen okulda eğitim gören öğrenciler, Kilis 7 Aralık Üniversitesine ve öğrencilerine teşekkürlerini ve sevgi dolu selamlarını fotoğraflar, resimler ve mesajlarla ilettiler.

Faaliyetlerimizi devam edecek

Öğrenciler, danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan’ın yaptığı Eksi 7 Topluluğu’nun kurulduğu günden bu yana öncelikle Kilis’in ve ilçelerindeki okul öncesi kurumlara, mezunlarımızın görev yaptıkları okullara olmak üzere başka illerden topluluğumuzla iletişime geçen okullara da katkı sağlamak için çeşitli yardım etkinlikleri düzenlediklerini ifade ettiler. Öğrencilerimiz, bu ülkenin gelecekteki öğretmen adayları olacaklarının bilinciyle eğitim gönüllüsü olarak üniversitenin de katkıları ile bu tür yardım faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1654 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı
Kilis'te Yağış Miktarı
Kilis'te Yağış Miktarı