Tuğlu Hamamı Gençlik Merkezi Oluyor

Uzun zamandır atıl durumda bulunan ve yaklaşık bir yıl önce restorasyon çalışmalarına başlanan Tarihi Tuğlu Hamamı, bundan böyle “Gençlik Merkezi” olarak hizmet verecek.


Tuğlu Hamamı Gençlik Merkezi Oluyor

Kilis Belediyesi ile Pakistan Baitussalam Derneği arasında yapılan protokol kapsamında çürümeye yüz tutmuş Tarihi Tuğlu Hamamı, tekrar halkın hizmetine açılıyor.

Restorasyon çalışmalarının sona ermesinin ardından tarihi hamamın nasıl kullanılacağı noktasındaki sorular aydınlığa kavuştu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, Tarihi Tuğlu Hamamının gençlerin aktif bir şekilde ders çalışabilecekleri, güzel sanatlar ve satranç gibi kurslara katılabileceği bir gençlik merkezine dönüştürüldüğünü ifade ederek, “Gençlik merkezinin ekipman ve malzemeleri Pakistan Baitussalam Derneği tarafından karşılandı. Yeni açılacak gençlik merkezimiz, gençlerimizin eğitimine katkı sunacaktır. Sosyal yaşamlarına renk katacağını ve hayatlarını hareketlendireceğini kaydetti. Burada derslikler, kütüphane, dinlence alanlarıyla beraber fiziken, sosyal ve zihinsel olarak gelişmelerine katkıda bulunacak tüm donatılar yer alıyor. Biz bu çalışmalarla gençlerimizin kahvehanelerden, kafeteryalardan uzaklaşıp, kendilerini geliştirebileceği bu tür tesislere yönelmeleri için çalışıyoruz. 12 Aralık Çarşamba günü saat: 15.00’te Gençlik Merkezimizin açılışına bütün halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)