800 Bisiklet Daha Sahiplerine Teslim Edildi

Kilis Belediyesi tarafından başlatılan “15 Bin Eve 15 Bin Bisiklet” kampanyası çerçevesinde bugün 800 bisiklet daha sahiplerine teslim edildi.


800 Bisiklet Daha Sahiplerine Teslim Edildi

Kuveyt Büyükelçisi Ghassan Zawawi, Yeşilay Adana Bölge Koordinatörü Mehmet Aslanbaba ve Kilis Milletvekili Hilmi Dülger’in de katıldığı dağıtım töreninde konuşan Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, derslerinde başarılı olmak ve büyüklerini kötü alışkanlıklarından vazgeçirmek şartıyla verdikleri bisikletlerin tüm çocuklara hayırlı olması temennisinde bulundu.


Daha sonra kapıların açılması ile birlikte Kilis 7 Aralık Stadı tribünlerini dolduran vatandaşlar ve çocuklar, bisiklet kapmak için kıyasıya bir yarışa girdi. Tribünlerden atlayanlar ve saha içerisinde koşan vatandaşlar ilginç görüntüler oluştururken, yetkililer izdiham oluşmaması için sürekli uyarılarda bulundular.

Bisikletlerini alan vatandaşlardan bir kısmı bisikletleri, araba ve motosikletlere yükleyerek taşımayı tercih ederken, bisikletlerini alan bazı çocukların bisikletleri ile evlerine doğru yol aldıkları dikkatlerden kaçmadı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)