Özkar: "Kilis'te Engelliler İçin Engelleri Kaldıracağız"

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde, Kilis’te düzenlenen +1 Farkla "1" Günlük DOWN CAFE etkinliğine katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, engellilerin rahatça yaşayabileceği bir şehircilik anlayışını hayata geçireceklerini belirtti.


Özkar:

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde, down sendromlu çocukların işlettiği kafeye giden BTP Adayı Özkar, çocukları ve aileleri tebrik ederek, engelliler hakkındaki projelerini anlattı:

 “Engelli vatandaşlarımızın ve de ailelerinin yaşadıkları tüm sıkıntıları biliyoruz ve bu sorunları çözeceğimize, Kilis’te engelleri kaldıracağımıza söz veriyoruz. Engelli kardeşlerimiz hiç endişe etmesinler, gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında hak ettikleri yeri almaları için her türlü çalışmayı yapacağız.”

Engelli Çalışan Sayısı Artacak

Belediyedeki engelli çalışan sayısını arttıracaklarının sözünü veren BTP Adayı Özkar, “Engelli vatandaşlarımızın ekonomik özgürlüklerini elde etmeleri için biz belediye olarak üstümüze ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. İlk işimiz belediye bünyesinde çalışan engelli sayısını arttırmak olacaktır. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın iş hayatına atılmaları hususunda da belediye olarak öncülük edecek, ürettikleri ne ürün olursa pazarlamalarında yardımcı olacağız. Bugün şehir hayatında engelli kardeşlerimiz büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Bunları gidermek belediyenin asli vazifeleri arasındadır. Çünkü onlar da bizler gibi bu toplumun bir parçasıdır. Down Sendromlu çocuklarımız ile bir araya geldik. Onların ne kadar neşe dolu ve ne kadar hayatın içinde olmak istediklerini gördük. BTP olarak, biz insanımızı engelli veya engelsiz diye ayırt etmeden eşit şekilde hizmet etmeye söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Özkar sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Başta yaşlıların ve engellilerin topluma ve ekonomiye yük olmadığını, aksine destek olduğunu dile getiren ilk kişi BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Biz bu düşünce ve görüşe sahip bir partiyiz. Bu nedenle toplumda yaşayan herkese eşit şekilde hizmet etmeyi şiar edindik.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)