Bağımsız Türkiye Partisi 18 yaşında

Türk siyasi hayatı açısından kritik bir günün yıl dönümü. 25 Eylül 2001'de kurulan Bağımsız Türkiye Partisi 18. yaşını kutluyor. Prof. Dr. Haydar Baş öncülüğünde ülkemizin milli ve dini bütünlüğünün çimentosu olan BTP'nin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle parti yetkililerinden önemli açıklamalar geldi.


Bağımsız Türkiye Partisi 18 yaşında

25 Eylül 2001'de kurulan BTP, ekonomiden eğitime, dış politikadan tarıma kadar Türkiye'nin kronik sorunlarına köklü çözümler ortaya koydu.

BTP Prof. Dr. Haydar Baş liderliğinde Türkiye'nin milli ve dini bütünlüğünün çimentosu oldu. Prof. Dr. Haydar Baş öncülüğünde ülkemizin milli ve dini bütünlüğünün çimentosu olan BTP'nin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle parti yetkililerinden de açıklamalar geldi.

"Bağımsız Türkiye Partisi Bundan 18 yıl önce 25 Eylül 2001'de 41. Parti olarak kuruldu" diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder "Bağımsız Türkiye Partisi'nden önce kurulan ve faaliyet gösteren birçok siyasi parti vardı. BTP'den sonra da birçok Siyasi Parti kuruldu. Ancak ülkenin sorunlarına çözüm getiren proje üreten tek siyasi parti BTP'dir.Bağımsız Türkiye Partisi'nin kuruluş gerekçeleri halen güncelliğini korumaktadır. Devletimizi ve milletimizi çepeçevre saran problemlerin hepsi kronikleşerek önümüzde durmaya devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Önder: 18 yıl içinde  her konuda Prof. Dr. Haydar Baş haklı çıktı

Açıklamasında "Çözümü olmayan siyasi partilerden birini gönderip diğerini getirmek ile millet sorunları çözülmez. "  diyen önder şöyle devam etti, "Aradan geçen 18 yıl içinde  her konuda Prof. Dr. Haydar Baş haklı çıktı. Örneğin , "Ekonomik sorunları bunlar çözemez,  ben çözerim" demişti. 18 yıl önce; devlet borçlu idi şimdi devletin borcu  çok daha arttı. Özel sektörün borcu vardı şimdi özel sektör borcu çok daha arttı. Millet borçlu idi simdi bu borç daha da arttı. Bu borç sarmalından ve ekonomik buhrandan Devleti ve milleti kurtaracak çözümü olan tek siyasi parti Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Prof. Dr. Haydar Baş'a ait Milli Ekonomi Modeli ile ülkenin tüm ekonomik sorunları çözülür. Milletimiz BTP'yi ve lideri prof. Dr. Haydar Baş'ı ne kadar erken anlar ve işin başına  getirir ise çilesi o kadar erken biter."

Terzi: BTP tam bağımsızlık ilkeleriyle yürüyen siyasi harekettir

Bağımsız Türkiye Partisi'nin 18. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir açıklama da Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi yaptı.

BTP'yi "18 yıl sapmadan, korkmadan, ülke gerçekleri etrafında çözüm odaklı bir siyasi hareket olarak pırıl pırıl sürdürülen bir çalışma" olarak tarif eden Abdullah Terzi şöyle devam etti,

 

"BTP iktidara taliptir. 18 senedir kaybeden Türk milletidir. Kaynaklarını kullanmayan, yabancılara peşkeş çeken Türkiye'dir. Milli parasını devreye sokamayan, doların pençesinde boğulan ülkemizi, bu girdaptan çıkartacak tek siyasi hareket BTP'dir. BTP konjonktürel bir parti değil, ne AB, ne ABD, ne IMF diyen, tam bağımsızlık ilkeleriyle yürüyen siyasi harekettir.

Rahmetli Atatürk'ün "Bağımsızlık benim karakterimdir" dediği ruhla siyasete devam ediyor. Ey Türk milleti! "Senden oy dilenmeye değil, seni kurtarmaya geliyorum" diyen Prof. Dr. Haydar Baş'ın sesini duy, BTP'yi iktidar yap! Ve insan gibi yaşa!"

(Kilis Postası Haber Merkezi)