Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu

Prof. Dr. Haydar Baş’ın samimi çalışmaları sayesinde artık tüm Türkiye’de 10 Kasım’larda Atatürk için mevlit okunuyor ve dualar ediliyor. Bu kapsamda Akçaabat’a da Atatürk ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.


Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın başlattığı, her yıl 10 Kasım'da Atatürk için Mevlit okunması artık tüm kesimler tarafından kabul görmüş durumda.

Bu kapsamda 10 Kasım'da yurdun dört bir yanında Atatürk için mevlit okutuldu ve dualar edildi. İstanbul'da Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve müftülük ortaklaşa Atatürk mevlidi okuttu.

Bu hayırlı çığırı başlatan Prof. Dr. Haydar Baş'ın memleketi Trabzon Akçaabat'ta her yıl olduğu gibi bu 10 Kasım'da da Atatürk için mevlit okundu.

Trabzon Akçaabat'taki Şehitlik Tepesi'nde Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümü münasebetiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Mevlit programı Kadırga Tv ve Meltem TV'den canlı olarak yayınlandı.

Programda Hafız İhsan Kacır, Kurra-Hafız Mustafa Yıldırım, Bekir Büyükbaş Hoca ve Hafız Refik Tüter Kur'an ve mevlit okudu. Programda Grup Nefes ilahi ekibi de güzel ilahiler seslendirdi.

Gecenin sonunda duayı ise İlahiyatçı-yazar Müslim Karabacak yaptı.

Atatürk sevgisi kalplerimize aşılandı

Akçaabat Şehitlik Tepesi'ndeki mevlit programına Trabzon ve Akçaabatlı vatandaşların yanı sıra tüm Türkiye'den yoğun katılım gerçekleşti

Programın açılışında BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, "Atatürk'ü 10 Kasım günü dualarla, zikirlerle, tesbihatla ve Mevlid-i Şerif ile anmak çok güzel bir iştir" sözleriyle başlayan Dr. Abdullah Terzi şunları söyledi: "Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey, hem 'Hoş Geldin Atatürk' kitabını yazarak bizi gerçek Atatürk'le, dindar Atatürk'le, bu milletin evladı olan Müslüman Atatürk'le buluşturdu, hem de Atatürk'ün bilinmeyen pek çok yönünü önümüze koydu. Prof. Dr. Baş'ın eserleri ve çalışmalarıyla bizlerin kalbine ve milletimizin kalbine Atatürk sevgisini aşıladı. Bu sevgi öylesine büyüdü, öylesine büyüdü ki bundan önceki yıllarda Anıtkabir'e olan ziyaret 5 milyon civarındayken, bugün tam 7 milyona çıktı. Bu Prof. Dr. Haydar Baş'ın samimi gayretleriyle olan bir neticedir. Allah kendisinden razı olsun."

'Atatürk için buradayız'

Bugün Akçaabat'ta Hacı Mustafa Hayri öğüt Hazretlerinin türbesinin hemen yanındaki bu Şehitlik Camisi'nde Atatürk için okunacak Mevlid-i Şerif'e Kur'an-ı Kerim'e ilahilere ve dualara iştirak etmek için geldik.

Kadınımızla, erkeğimizle ve çocuğumuzla burada bize bir devlet hediye eden, milletimizle birlik ve beraberliği temin eden, bizleri büyük bir ulus olarak dünya tarihinde yer almamıza vesile olan Müslüman ve dindar Atatürk'ü için mevlit okumak üzere toplanmış bulunuyoruz. Buna vesile olan çok muhterem Prof. Dr. Haydar Baş hocamızdan Allah razı olsun."

(Kilis Postası Haber Merkezi)