Dolmuşlar Tam Kapasite Çalışacak

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu bugün aldığı kararla, şehiriçi dolmuşlarda ve personel servislerinde koltuk sayısı kadar müşteri alınmasına izin verdi.


Dolmuşlar Tam Kapasite Çalışacak

Şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında ve personel servislerinde araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edileceği” yönündeki hükmün iptal edilmesi ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Kilis’te de, şehiriçi dolmuşlar ve personel servisleri tam kapasite ile çalışacakken, ayakta yolcu alınması izin verilmeyecek.

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulunun aldığı kararda şu ifadelere yer verildi: “Kent İçi Ulaşım Araçlarında (Minibüsler, Dolmuşlar, Halk Otobüsleri, Belediye Otobüsleri ve Diğerleri) uygulamanın yukarıda belirtilen rehberin  “Yolcular İçin Alınması Gereken Önlemler” başlıklı kısmının 4 üncü fıkrasında da belirtildiği üzere "Araçlara koltuk sayısı kadar müşteri alınabilir,  ayakta yolcu alınmamalıdır. Karşılıklı dörtlü koltukların iki koltuğu kullanılmalı, yüz yüze gelinmeyecek şekilde çapraz olarak oturulmalıdır” hükmüne göre yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)