Bazıları Atatürk'ü Neden Sevmez ?

Kepekçi, Meltem TV'de yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Haydar Baş'ın kaleme aldığı Hoşgeldin Atatürk eserine vurgu yaparak, yakın dönemde yaptığı Anıtkabir Ziyareti sırasındaki izlenimlerini paylaştı.


Bazıları Atatürk'ü Neden Sevmez ?

Kepekçi: "Atatürk konusu yine sıcak olarak gündemimizde. Bir dönem tam da unutuldu derken Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın "Hoş Geldin Atatürk" eseriyle kalbimizdeki, zihnimizdeki, siyasetimizde yerini alan Atatürk tam da başköşede oturuyor."dedi.


2 hafta önce Anıtkabir’i ziyaret ettiğini ifade eden Doç. Dr. Kepekçi, "Yoğun bir kalabalık vardı. Yaşam tarzı değişik de olsa Atamızın huzurunda herkes bir ve beraberdi. Bir ulu kişinin huzurunda olmanın huzurunu yaşadık. Yeniden dirildik, adeta güç ve kuvvetimiz mücadele azmimiz tazelendi. Ne yazık ki bazıları bundan haz etmiyor. Kim bunlar İngiliz ve yunan istihbaratlarının etkisi altında olan insanlar. Niyetlerinde sorun yoksa, bunların sorunu Atatürk’ü tanımamaktan kaynaklanıyor. Tanısalardı, sevecek sayacak ve yolunda gideceklerdi. İşte tam burada bir samimiyet çağrısında bulunmak isterim. Sizin ilacınız, Hoş Geldin Atatürk eserindedir. Okuyun anlayacaksınız. Ardından Nutuk eserini de okuyun o zaman millet olmanın sevincini de yaşayacaksınız. Bu eserleri okumadan, tarihi bilmeden konuşursanız, hem dünyanızı kaybedersiniz, hem de ahirette de bunun hesabını veremezsiniz." dedi. 


Konuşmanın tamamı video haberde...