Çağlar’dan, Dat’a ziyaret

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Temsilcisi Nezir Çağlar, Siirt Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Ender Tarık Dat’ı ziyaret etti.


Çağlar’dan, Dat’a ziyaret

6 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulunan ve son bir yıldır Kilis İl Emniyet Müdür Yardımcısı görevini ifa eden Dat, geçtiğimiz ay Siirt İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştı.

Kilis’te bulunduğu süre zarfında başarılı çalışmalarından ötürü bir çok takdir ve teşekkür belgesi almış olan Ahmet Ender Tarık Dat, Suriye’de de yaptığı görevi başarıyla ifa etmişti.

Ahmet Ender Tarık Dat’ın Siirt İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanmasından ötürü ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulunan Nezir Çağlar, “Ahmet Ender Tarık Dat’ın Kilis’te görev yaptığı süre zarfında halkla iç içe bir yaşam sürdü. Biz basın mensupları ile de her zaman iyi ilişkileri vardı. Dat’ın Kilis’te olan görev süresinin bitmesini üzüntü ile karşıladığımı belirtmek isterim. Daha Kilis’e yapacağı güzel hizmetler vardı. Her zaman dostane bir ilişkimizin olduğu Ahmet Ender Tarık Dat’ı da Siirt’te ziyaret ederek, hem hayırlı olsun temennisinde bulunduk, hem de yeni görevinde başarılar diledik. Bu vesile ile de Siirt’te görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile de Ahmet Ender Tarık Dat’ı tanıştırmış oldum.” ifadesini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Siirt İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Ender Tarık Dat ise, “Kilis’te bulunduğum süre zarfında gerek Kilis halkıyla ve gerekse Kilis basını ile hep iç içe olduk. Kilis’in yeri bende ayrıdır. Nezir Çağlar’ın ziyareti oldukça beni oldukça mutlu etti. Bir gazeteci başka bir ile atandığınızda yanınıza gelip ziyaret ediyorsa, Kilis’te güzel izlenimler bırakmışız demektir.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Nezir çağlar tarafından, Ahmet Ender Tarık Dat’a, Kilis’e özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketi ve ahşap üzerine yakma ile yapılan bir portre resimini armağan etti.

Ahmet Ender Tarık Dat’a olan ziyarette Siirt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Durak, KGK Siirt İl Temsilcisi Ayhan Mergen ve Siirt’te görev yapan yerel ve Ulusal Basın Temsilcileri de Nezir Çağlar’a eşlik etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)