Bağımsız Türkiye Partisi 19'uncu Yaşını Kutluyor

Bağımsız Türkiye Partisi’nin 19’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, “Merhum Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın bizlere bıraktığı bu kutlu emaneti Genel Başkanımız Hüseyin Baş önderliğinde iktidara taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.


Bağımsız Türkiye Partisi 19'uncu Yaşını Kutluyor

25 Eylül 2001 yılında kurulan Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 19'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle bazı açıklamalarda bulunan BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, “Bağımsız Türkiye Partisi denildiğinde ilk akla gelen tam bağımsızlıktır. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli ve diğer projeleri bu bağımsızlığın sürdürülmesi için adeta birer anahtardır. Bugüne kadar hiçbir şartta geri adım atmadan bu millet için gecesini gündüzüne katarak çalışan Bağımsız Türkiye Partisi kadroları, bundan sonra da bu bayrağı aynı azim ve kararlılıkla taşıyacaklardır” dedi.

Bu kutlu davayı iktidara taşıyacağız

Türkiye’nin sorunlarının çözümünün Bağımsız Türkiye Partisinde olduğunun altını çizen Özkar, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın şu sözleri ile açıklamasını sürdürdü: “3 Kasım 2002 yılında girdiğimiz ilk seçim siyasetteki ilk sınavımızdır. Biz bu sınavda Bağımsız Türkiye Partisi'nin teşkilatları olarak çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. 2020 yılında da aynı ruhla siyasi çalışmalarımıza hiç hız kesmeden devam ediyoruz. Bu noktada tüm Türk milletini ve tüm Türk gençliğini bu hareketin içinde yer almaya davet ediyorum. Çünkü Türkiye'nin var olan tüm sorunlarının çözümü ve ülkemizin çıkarı Bağımsız Türkiye Partisi'ndedir. Merhum babam, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Haydar Baş'ı rahmet ve minnetle tekrar anıyorum. O'nun yaktığı meşale içimizde hiç sönmeden devam edecektir. Biz bu ateşin sönmesine asla müsaade etmeyeceğiz ve O'nun bize emaneti, O'nun bize mirası olan bu kutlu davayı Allah'ın izniyle iktidara taşıyacağız.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)