Hacı Adayları Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Hacı Adayları Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Kilis’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları, yakınları tarafından dualarla uğurlandılar.

22 Temmuz 2019 - 12:11 - Güncelleme: 22 Temmuz 2019 - 12:36

Hac görevini yapmak için kutsal topraklara gidecek 95 hacı adayı için, Hacı Cümbüş Camii önünde uğurlama töreni düzenlendi. Hacı adayları, yola çıkmadan önce başta Türkiye olmak üzere tüm İslam coğrafyasının huzuru için dua etti.

Kilis’te Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek 95 hacı adayından oluşan 4. kafile İl Müftülüğünün düzenlediği programla dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Programa İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Kafile başkanı Polateli İlçe Müftüsü Recep Çarpar, Bayan İrşad görevlisi Tuba Altuncu, din görevlileri Abdurrahim Seyrekbasan, Tahir Karakuş ve İl Müftülük görevlileri katıldı.

Yakınları ve sevenleri tarafından gözyaşları ve dualarla kutsal topraklara uğurlanan hacı adaylarının oldukça heyecanlı oldukları görüldü. Programda hacı adayları ile uğurlamaya gelen yakınları arasında duygulu anlar yaşanırken, bazı hacı adaylarının da gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü.

“Hac yolculuğu sıradan bir yolculuk değildir”

Uğurlama töreninde hacı adaylarına hitaben bir konuşma yapan Kilis İl Müftüsü Şahin, hac yolculuğunun sıradan bir yolculuk olmadığını söyleyerek, “Cenab-ı Hakk'ın rahmetinin tecelli ettiği ve Allah adına yapılan ilk mabedin olduğu yere gidiyoruz. Mekke'ye gidiyoruz. Peygamberler şehrine gidiyoruz. Bütün Peygamberlerimizin ayak izlerinin göz nurlarının olduğu şehre gidiyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin köyüne gidiyoruz. Sahabelerin ayak izlerinin ve göz nurlarının bulunduğu yere gidiyoruz. Semanın bir başka sema, toprağın bir başka toprak, havanın da bir başka hava ve tarihin de başka bir tarih olduğu Allah'ın, Resulünün ve Peygamberlerin övdüğü şehirlere gidiyoruz. Cenab-ı Hak bu gidişimizi mübarek eylesin” ifadelerini kullandı.

 “Yıllardır dört gözle bugünü bekliyorduk”

Mukaddes topraklara gidecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren hacı adayları, bu güzel duyguyu bütün Müslümanların yaşamasını gerektiğini belirterek, dört gözle bugünü beklediklerini söylediler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (13 Ağustos 2020)
Altın Fiyatları (13 Ağustos 2020)
Besiciler Şehir Dışına Çıkarıldı
Besiciler Şehir Dışına Çıkarıldı