Haliliye Belediyesinde Plaket Hizmeti
Reklam

Haliliye Belediyesinde Plaket Hizmeti

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat seçildikten sonra 100 gün içerisinde yaptığı çalışmaları ve projelerini Urfa basını ile paylaştı.

13 Temmuz 2019 - 12:13

Başkan Canpolat toplantı sonrası basın çalışanlarına, cemiyetlere ve derneklere plaket verdi. Basın mensuplarına plaket verilmesi ise düşündürücü

Şanlıurfa’nın Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat seçildikten sonra 100 gün içinde yaptığı çalışmaların değerlendirmesini yapmak üzere Cumhuriyet tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının ardılandan, köklü cemiyetlerin görmezden gelinmesi ve basın mensuplarına ve plaket verilmesi dikkat ve tepki çekti.

100 günde yapılan ve yapımı devam eden çalışmaları kamuoyuna açıklayan Başkan Canpolat şu ifadeleri kullandı              

‘’Yap-İşlet-Devret Modeliyle Vatandaşlarımızın Hizmetine Sunacağız’’

Göbeklitepe ile birlikte ilimizde yüksek bir oranda turist yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaktayız Otel artı yatak sayısı açısından halihazırda neler yapabiliriz acil olarak neler yapabiliriz diye biz arkadaşlarımızla birlikte topladığımızda bizim Haliliye Belediyesi'nin Vali Akbulut iş merkezi vardı onu hemen yap-işlet-devret modeliyle Vatandaşlarımızın hizmetine sunulması ile ilgili kararımızı aldık İnşallah en kısa sürede ihaleye çıkıp ilgili bir müteşebbis tarafından ilimize bir otel olarak kazandırılacaktır.


‘’Semt Pazarları Bizim Konumuz Değil Yine Semt Pazarı Yaptık’’

Buradan da Vatandaşlarımızın talepleri arasında Öncelikle semt pazarları var Normalde semt pazarları konusu bizim konumuz olmasa dahi bu ihtiyacı karşılamak adına ilk etapta Sırrın Karşıyaka'da bir yer temini yaptık yerin tahsili gerçekleştirdik sonrasında arkadaşlarımızla birlikte burayı spor Kompleksi haline getirelim ve Vatandaşlarımızın hizmetine sunalım dedik. Bizim seçim öncesi vaatlerimiz arasında bölgesel semt Sahaları, spor Sahaları, yüzme havuzlarından bahsetmiştik, bunun tecellisini arazi üzerinde 2205 metrekare civarında bir semt pazarı, bir halı saha, bir basketbol sahası Aynı zamanda da bir havuz ile İnşallah Sırrın Karşıyaka'da Karşıyaka'daki oturan hemşerilerimizin temelini attıktan sonra inşallah biter bitmez onların hizmetine girecektir. Bu tip kullanmaları uygulamalarımız diğer mahallelerimiz içinde yer tahminleri sonrasında devam edecekler bununla buradan belirtmek istiyorum.

Yaptığı ve yapacağı hizmet ve projeleri detaylı bir şekilde anlatan Başkan Canpolat’ın, verdiği plaketler ise hizmet ve projelerinin önüne çıktı.

Toplantı sonrası Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat tarafından, toplantıya katılan basın çalışanlarına, cemiyetlere ve derneklere plaket verildi. Plaketlerin neden ve ne için verildiği ise tartışma konusu oldu.

Köklü cemiyetlerin görmezden gelinmesi ise dikkat ve tepki çekti.Şanlıurfa’nın en etkin gazetesi Urfanatik, basın toplantısında öne çıkan plaketi manşetine taşıdı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 511 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Özel Meltem Okulunda Karne Heyecanı
Kilis Özel Meltem Okulunda Karne Heyecanı
Tarihi Değere Sahip 29 Sikke Ele Geçirildi
Tarihi Değere Sahip 29 Sikke Ele Geçirildi