Haydar Baş’tan Deniz Gezmiş Çıkışı

Haydar Baş'tan Deniz Gezmiş Çıkışı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından organize edilen sosyal medya buluşmaları Ankara durağında bir konuşma yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk ve Deniz Gezmiş ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

21 Mart 2019 - 09:30 - Güncelleme: 21 Mart 2019 - 12:32

Sağ da Sol da Müslümandır

Türkiye'de sağ–sol diye milletin ikiye ayrıldığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, konuşmasında 1980 öncesi dönemden çarpıcı örnekler verdi : "Ben o dönemin gençlerindenim. ABD'yi ve onun 6. Filo'sunu telin etmek için yürüyüş yapıyorlar. Sağcılar da o gençlere engel olmak için önlerine çıktılar ve 6. Filo'ya dönerek namaz kıldılar. Bu hareketi yapan sağcılar Müslüman, solcular ise güya kâfir! Bunların içinde olanlardan bir tanesi de Deniz Gezmiş. Biz zannediyorduk ki, Deniz Gezmiş birkaç tane adam öldürdü ya da öldürülmesine sebep olduğu için idam edildi. Meğer ise hiç böyle bir şey yok. O, ABD'ye karşı çıktığı için idam sehpasında sallandırıldı. Amerikan donanmasına karşı namaz kılanlara Müslüman, bu donanmayı protesto edenlere kâfir denmesini reddediyorum. Bu gençlerin idamına karar vermek için savunma hazırlayan Baki Tuğ, biz partiyi kurduğumuzda bize geldi ve 'falan filanın idamını ben gerçekleştirdim' dedi. Ben de bunu kovdum. Sen ne yaptın be? Bir de bununla iftihar ediyorsun. Sen kimsin? Bunu ben reddediyorum. Bunu derken ben milli duyguları öne geçirmekle de ifrata giden bir insan değilim. Ben 'ben isem' benliğimi korumak mecburiyetindeyim, yoksa sen başkası mısın? Başkası mısın ki başkasına sen avukatlık yapıp onun sorumluluğunu üzerine alıyorsun. Yaşıyoruz bunu arkadaşlar. Delikanlı adam, ben delikanlıyım demekle olmaz, delikanlı duruşu ile olur. Biz hiç dalkavukluk yapmadık, olduğumuz gibi göründük, göründüğümüz gibi de olduk. Sola dinsiz dediler. Ben çevremde birçok solcu tanıdım hepsi dört dörtlük Müslüman. 1980 darbesinde beni içeri aldılar. İçeride sağdan 20 kişi, soldan 80 kişi vardı. Solun başında Nuri Aydın vardı. Bir gün abdest alırken Nuri Aydın yanıma geldi, saçını düzeltirken, 'Hoca, biz devrimi yapacağız hiç merak etme' dedi. Duymazlıktan geldim. Bir daha söyledi. 'Sen Nuri Aydın mısın' diye sordum. 'Evet' dedi. 'Nuri, şu aynaya hiç bakmıyor musun? Senden gâvur olmaz' dedim. Bana sarıldı. 'Senin gibi davransalar hiçbirimiz burada olmazdık' dedi. Sonra baktım Nuri, 'Şol cennetin ırmakları' ilahisi ile beni sabah namazına uyandırıyor. 'Nuri ne yapıyorsun' diye sordum. 'Hocam biz de Müslüman'ız' dedi. Nuri Aydın halen benim en samimi arkadaşlarımdandır."


Atatürk Hz. Resulüllah'ın seçkin ümmetidir

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Atatürk hakkında ise şunları dile getirdi: "Mustafa Kemal sıradan bir insan değildir. İslam dünyasında Ehl-i Beyt diye hepimizin tanıması gereken seçilmiş bir kesim var; Resulüllah'ın (s.a.v.) ailesi. Mustafa Kemal'in dedesi İmam-ı Rıza bunlardan bir tanesidir. Atatürk, İmam-ı Rıza'nın soyundandır. Yani Atatürk İmam-ı Ali'nin torunudur. Yetmedi; Atatürk, Hz. Fatıma'nın torunudur. Ben bunun kitabını yazdım okuyabilirsiniz. Atatürk Hz. Resulüllah'ın seçkin ümmetidir. Bizim Namık Kemal Zeybek Bey, biliyorsunuz eski bakanlarımızdan. Ankara'da yaşayan Ahmet Kayhan Hazretleri diye bir Hak dostu vardı. O Namık Kemal Bey'e; 'Bak Namık, Atatürk'ü iyi tanı O bir evliyadır. Sen O'nun sakalının, cübbesinin, şalvarının olmadığına bakma. Nutuk'u güzel oku, ne demek istediğimi anlarsın. Nutuk'u okuduğun zaman bir evliya kimliğinin dışında bir şey göremezsin. Yani Mustafa Kemal bir evliyadır' demiş. Ben ise biraz daha ileri giderim; Şii akaidinde, Alevi akaidinde Atatürk, Hz. Fatıma'nın soyundan gelen Mehdi Ali Resul'ün ta kendisidir, yani Hz. Mehdi'dir."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2825 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Selma Yıldırım
  9 ay önce
  Hoca sen ne yaptın ya ezber bozan bu üslubunu neden siyasete taşımıyorsun neden teşkilatın hak ettiği yerde değil sahaya inin halka dokunun buna mecbursunuz sesinizi duyurun artık
 • Deniz
  1 yıl önce
  Çok güzel evde değerli bir yazi
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük kafein tüketiminin faydaları riskleri
Günlük kafein tüketiminin faydaları riskleri
Rektör Karacoşkun’un 15 Temmuz Mesajı
Rektör Karacoşkun’un 15 Temmuz Mesajı