Hayvan Hırsızlarını Jandarmanın Takibi Ortaya Çıkardı

Hayvan Hırsızlarını Jandarmanın Takibi Ortaya Çıkardı

Kilisli olmadıkları halde kendilerini Kilisli hayvan tüccarları olarak tanıtan iki kişinin, Nevşehirli hayvan yetiştiricilerini dolandırma vakasını jandarma çözdü.

10 Temmuz 2019 - 17:07 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 11:56

Edinilen bilgilere göre hırsızlık olayı şu şekilde gerçekleşti: “Nevşehirli hayvan alım satımı işi ile uğraşan İ.Y. ve A.Ş. isimli şahıslar, 02 Temmuz 2019 günü telefon ile görüştükleri kendilerini Kilisli Kadir ve İsmail olarak tanıtan şahıslarla, 18 adet büyükbaş hayvan karşılığında ve hayvanları Kilis’e getirip teslim etme şartıyla 70.000 TL’ye anlaştılar.

Hayvanları şüpheli İsmail ve Kadir’ in gösterdikleri ahıra bıraktıktan sonra 70.000 TL’yi Adana’da teslim almak üzere Çakallıpınar Köyünden iki araç peş peşe yola çıkmışlar. Adana’ya yaklaştıklarında şüphelilerin kullandığı plakasını bilmedikleri aracın gözden kaybolması ve şüpheli şahıslara telefon ile ulaşamamaları üzerine mağdur şahıslar dolandırıldıklarını anlayarak Kilis İl Jandarma Komutanlığına şikayette bulundular.


Kilis İl Jandarma Komutanlığının, Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı ile yürütmüş olduğu koordineli çalışmalar neticesinde, şüpheliler İ.A. (43 yaşında, Kahramanmaraş-Türkoğlu doğumlu) ve A.İ (36 yaşında, Gaziantep-İslahiye doğumlu) ve ayrıca olaya Kilis ilinden karışan C.Y. M.S., F.K. olmak üzere toplamda (5) şüphelinin kimlik bilgileri tespit edilerek, fotoğrafları mağdurlara teşhis ettirildi.

09 Temmuz 2019 günü icra edilen faaliyet ile Kilis’te ikamet eden 3 şüpheli yakalanırken, 2 şüphelinin yakalama çalışmaları devam ediyor.”

Gaziantep’te satıldığı tespit edilen 18 büyükbaş hayvandan 12’si ele geçirilerek sahibine teslim edilirken, olaylar ilgili soruşturma sürüyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çilesiz olmaz
Çilesiz olmaz
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor