İşadamları ve Sendikalar Destek İçin Kilis’te!

İşadamları ve Sendikalar Destek İçin Kilis'te!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu ve beraberindeki kalabalık bir heyet, Afrin bölgesinden terör örgütü saldırılarına maruz kalan Kilis’e destek olmak amacıyla ziyarette bulundular.

27 Ocak 2018 - 13:02 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 - 13:13

TOBB, ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, KAMU-SEN, TESK, TİM, TİSK, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, TÜRKONFED, TÜSİAD ve TZOB başkan ve temsilcileri bugün Kilis’e geldi. İlk önce Kilis Valiliğini ziyaret eden heyete, Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan Kilis Valiliği girişinde roket saldırıları ile oluşturulan sergiyi gezdirerek, ayrıntılar hakkında bilgi verdi.

Önlemin Adı Zeytin Dalı Harekatıdır

Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan terör örgütü saldırıları sonucu 2 şehit verdiklerini ve 23 vatandaşın da yaralı olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Ne gibi önlemler alınıyor sorusuna cevabımız Zeytin Dalı Harekatıdır. Adları her ne olursa olsun terör örgütlerini tehdit olmaktan çıkaracağız” dedi.

Kilis büyük bir sorumluluk taşıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu ise yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgeyi terör örgütlerinden temizlemek ve huzuru sağlamak amacıyla büyük bir operasyon yürüttüğünü ifade ederek, “Suriye'de çatışmaların başladığı ilk günden bu yana, Türkiye büyük sorumluluk üstlendi. Bir yandan PKK, PYD, YPG, DAEŞ gibi terör örgütlerine karşı mücadele ediyoruz. Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğü için diplomasi yürütüyoruz. Suriye'ye komşu olan şehirlerimiz de büyük bir sorumluluk üstlendiler. İşte Kilis onlardan biri. Kilis kendi nüfusundan daha fazla misafiri ağırlıyor. Dünyanın hiçbir yerinde bunun başka bir örneğini göremezsiniz. Şimdi bazı ülkeler, yaptığımız operasyonlar üzerinden ahkam kesiyor, güya bize insanlık dersi vermeye kalkıyorlar. Kimse merak etmesin, inancımız gereği insan hayatına onlardan çok biz değer veririz.

Kilis bir taraftan askerlerimizi ağırlıyorlar, diğer taraftan hain teröristlerin kahpece saldırılarını göğüslüyorlar.

Teröre karşı ortak duruş sergilenmeli

Herkes şunu artık görmelidir; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Tüm uluslararası camiayı, konuyu saptırmayı bırakıp, teröre karşı net ve ortak duruş sergilemeye davet ediyoruz. Yurtdışındaki muhataplarımıza da bu harekatın haklılığını anlatıyoruz. En son Salı günü Brüksel'de Eurochambres'ta anlattık. Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Kilis’te Seçime Girecek Partiler ve Başkan Adayları
Neşet Efendi Konağı
Neşet Efendi Konağı