Kar Gaziantep’e de geldi

Kar Gaziantep'e de geldi

De ki: "Baksanıza, eğer suyunuz çekilse, size kim bir akarsu getirebilir?" (Müik 29-30)

19 Ocak 2021 - 03:57 - Güncelleme: 19 Ocak 2021 - 09:56

Mevsimin ilk kar yağışı ile 01.00 sıralarında Gaziantep'e de kar yağmaya başladı. Kuraklık tehlikesi yaşayan ülkemizin her karış toprağına düşen kar taneleriyle beyaz gelinliğine bürünen Gaziantepli çiftçiler ve halk sevinç yaşamaktadır.  Her karşı vatan toprağına düşen kar taneleri gelecek adına umutlarımızı yeşertti. 

Umarız bizi yönetenler tarım ve hayvancılık konusunun ne kadar önemli olduğunu bir nebze olsun anlamıştır. 

Prof. Dr. Haydar Baş yıllarca tarımın bir ülke ve millet için en stratejik konu olduğunu vurgularken işte milletimize bugünleri anlatmak istemişti. 

Prof. Dr. Haydar Baş "Eğer tarımı ve hayvancılığı ihmal edersek kuraklık, ardından kıtlık, yokluk, sefalet ve dışa bağımlılığı getireceğini anlatmak istemişti. Ve öyle de oldu. Tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı bir ülke haline geldik ihraç ederken ithal eden olduk. 

Cenab-ı Allah Kur'an-ı Keriminde  Mülk suresinde biz kullarına buyuruyor ki:   

De ki: "O çok merhametlidir. O'na inanmış, O'na dayanmışızdır. Yakında kimin apaçık bir sapıklık içinde olduğunu bileceksiniz."

De ki: "Baksanıza, eğer suyunuz çekilse, size kim bir akarsu getirebilir?" (Müik 29-30)

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve âlihi) bu ayeti duyan ve okuyanın "Allah-u azimüşşan" diye mukabelede bulunmasını da haber vermiştir. (Mük suresi 30. ayetinde Allah kulunu soru soruyor bizde cevap olarak  diyoruz ki "evet Yarabbi eğer suyumuz çekilse Şanı Yüce olan Allah'tan başka bize su veren olamaz." diyerek Allah'ın azameti önünde saygı ve teslimiyet göstermiş oluyoruz. Hayırlı bereketli olsun

KİLİS POSTASI / HABER VE YORUM SERVİSİ

Bu haber 1449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Aysel Masmanacı Beşoğlu:
Aysel Masmanacı Beşoğlu: "Kilis Yeşil ve Siyahtır"