Kendileri Küçük Ama Yürekleri Büyük Çocuklar...!
Reklam

Kendileri Küçük Ama Yürekleri Büyük Çocuklar...!

Kilis Aralık İlkokulu 4-E ve 2-D sınıfı öğretmen ve öğrencileri hep birlikte önemli bir sosyal sorumluluk projesini başarıyla hayata geçirdiler.

11 Ocak 2019 - 15:09 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 12:22


"Yardım İçin, Portakal Suyu İçin" sloganı ile başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kilis Sebze Halinden alınan portakallar öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerinin dayanışması ile meyve suyuna dönüştürüldü. Daha sonra meyve sularını cüzi bir para karşılığında öğrencilere satan proje katılımcıları, satışlardan elde edilen gelirle yardım kolileri hazırladılar.

Aralık İlkokulu 4-E ve 2-D sınıfı öğretmen ve öğrencileri büyük bir emek ve çalışma sonucunda hazırladıkları yardım kolilerini, tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelere kendi elleri ile ulaştırdılar.


Örnek Bir Proje!

Proje ile ilkokul çağındaki öğrencilere, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın önemi ile birlik ve beraberlik ruhunun aşılanması amaçlanırken, projenin hayata geçirilmesinde rol oynayan 4-E Sınıfı öğretmeni Nurcan Kulakçı ve öğrencileri, 2-D sınıfı öğretmeni Neşe Uzun ve öğrencileri, Aralık İlkokulu Müdürü Mehmet Yusuf Calban ile Müdür Yardımcısı Orhan Yalaza ve öğrenci velileri büyük bir takdir ve teşekkürü hak ediyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2242 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı