Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Online Kalite Komisyon Toplantısı...

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Online Kalite Komisyon Toplantısı Yapıldı

Başkanlığını Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un yaptığı, moderatörlüğünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek’in üstlendiği online Kalite Komisyon Toplantısı, komisyon üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

25 Aralık 2020 - 09:45 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 10:43

Toplantıda Rektör Yardımcısı Seyrek, bazı komisyon temsilcilerinin güncellendiğini, uzaktan eğitim temsilcisi olarak Dr. Öğr. Üyesi Hasan Güler’in komisyona eklendiğini belirtti. Ayrıca Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) talepleri üzerine uzaktan eğitimle ilgili hazırlanan raporun, aralık ayı içerisinde YÖKAK’a gönderildiğini söyleyerek 2020’ye ait kurum içi değerlendirme raporunu da 2021 Şubat ayı içerisinde hazırlayacaklarını belirtti.

Toplantıda Rektör Karacoşkun, şimdiye kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm komisyon üyelerine teşekkür ederek konuşmalarına başladı. Üniversite bünyesinde yapılan çalışmaların temel dayanağının uygulama yönergeleri olduğunu söyleyerek yürütülen bütün bu faaliyetlerin üniversitenin kurumsallaşmasına katkı sağladığını belirtti. Konuşmanın devamında uzaktan eğitim noktasında YÖK’ün aldığı kararlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Toplantı sonunda Rektör Karacoşkun, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başta olmak üzere bu sürece destek veren YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a ve üniversitenin akademik ve idari personeline teşekkür etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 996 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hasan Hüseyin Dede Hakk’a Yürüdü
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak