Kilis Basın Cemiyeti’nden "Evde Kalın" Çağrısı
Reklam

Kilis Basın Cemiyeti'nden "Evde Kalın" Çağrısı

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı Nezir Çağlar ve yönetim kurulu üyeleri tüm dünyada etkili olan Korona Virüs riski nedeniyle vatandaşlara evlerinde kalma çağrısında bulundular.

20 Mart 2020 - 13:57 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 14:11

KBC Başkanı Çağlar ve üyeleri ortak bir yazılı açıklama yaparak, Kilis'te resmi ve özel kurumların koronavirüse karşı önemli tedbirler aldığını ancak vatandaşların da bu tedbirlere katkı yapması gerektiğini ifade ettiler.

Kilis'te virüsün yayılmasına sebep olacak bir çok mekanların geçici süreliğine kapatıldığını hatırlatan KBC yetkilileri, vatandaşın alacağı önlemlerin de hayati önem taşıdığına dikkati çekerek, "Evinde kal Kilis" sloganıyla çağrıda bulunduklarını dile getirdiler.

Bu tür olumsuzluklarda bilinçli olmanın önemini vurgulayan Kilis Basın Cemiyeti üyeleri şu ifadelere yer verdiler: "Kilis'te köşe bucak dezenfekte çalışmaları yapılırken vatandaşın da mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması gerekiyor. Temas ve hava yolu ile hızlı yayılan tehlikeli virüse karşı vatandaşlarımızın da önlem almasını istiyoruz. Bu süreçte en önemli husus, bilinçli hareket edebilmek, paniğe yer vermeden günlük hayatımıza devam ederek tedbiri de elden bırakmamak gerekiyor.

Kilis'te anlık haber paylaşımı yaparak Kilis Basın Cemiyeti üyeleri olarak sahada bulunup Kilis'te olan biteni sizlere aktarıyoruz. Değerli Kilis halkından mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamalarını önemle rica ediyoruz. Dünyayı etkisi altına alan bu Virüsü el birliği ile bertaraf ederek sağlıklı günlere tekrar kazanacağımıza inancımız tamdır. 'Siz Habersiz Kalmayın Diye Kilis Basın Cemiyeti olarak Biz Dışarıdayız.' Ayrıca bu süreçte azimli çalışmalarından ötürü başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya ve tüm sağlık çalışanlarına, bu konuda gayret gösteren yetkililerimize de başarılar dileriz."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Polis
Kilis'te Polis "Maske ve Eldiven Takın" Uyarısı Yapıyor
Vefa Sosyal Destek Grubu Yardıma Devam Ediyor
Vefa Sosyal Destek Grubu Yardıma Devam Ediyor