Kilis Belediyesi Artık Cep Telefonlarında!

Kilis Belediyesi Artık Cep Telefonlarında!

Kilis Belediyesi yeni mobil uygulaması ile çok yakında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

25 Ocak 2021 - 11:27 - Güncelleme: 25 Ocak 2021 - 11:38

Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan’ın Akıllı Şehircilik Projeleri kapsamında, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi koordinatörlüğünde, Fen İşleri Müdürlüğü Sinyalizasyon Biriminin destekleriyle geliştirilen ve birçok yeniliğe sahip olduğu söylenen uygulama, Apple Store ve Google Play Store’dan Kilis Belediyesi adıyla indirilmeye çok yakında hazır olacağı duyuruldu.

Kilis Belediyesinin mobil uygulaması ile vatandaşlar aşağıda belirten işlemleri yapabilecekler:

Nöbetçi eczaneler, vefat edenler, borç ödeme işlemleri, projeler, haberler, etkinlikler, turizm rehberi, şehir rehberi gibi şehirle ilgili bilgilere artık kolaylıkla ulaşılabilecek. Uygulamada kentteki sorunlara daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmek için Çek & Gönder sistemi ile sorunlara müdahale edilecek.

Vatandaşlar, Kilis Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde karşılaşacakları sorun ve aksaklıkları dijital ortamda Belediyeye iletebilecekler.

Belediyenin yayınlamış olduğu vefat ilanları, duyurular, etkinlerden bildirim alarak anında haberdar olabilecekler.

Borç Öde butonu ile, Belediyeye gelmeden su ve emlak borcu gibi ödemelerini uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceklerdir.

Taksi Bul modülü ile kişi hem kendine o an en yakın taksi durağını görebilecek hem de şehirdeki tüm taksi duraklarının adres ve telefon numaralarına erişim sağlayabilecek. Ayrıca devam eden ve tamamlanan projelerin bilgisi, Belediyemize ait sosyal tesislerin bilgileri, mobil uygulama üzerinden takip edilebilecek.

Kullanıcılar kentte yaşamını yitiren vatandaşlar ile ilgili bilgi alabilecek, varsa taziye çadırlarının konumlarını görebileceklerdir.

Kullanıcılar şehirdeki ödeme noktaları ve Kart 79 yükleme noktalarını görebileceklerdir.

Kullanıcılar başkanın mesajı, belediye yönetim şeması, belediye hizmet rehberi, evlendirme ve işyeri rehberlerine ulaşabileceklerdir.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Jandarmadan Kadınlara Karanfil
Aysel Masmanacı Beşoğlu:
Aysel Masmanacı Beşoğlu: "Kilis Yeşil ve Siyahtır"