Kilis Halkının Aklıyla mı Oynanıyor?
Reklam

Kilis Halkının Aklıyla mı Oynanıyor?

Kilis TV79 Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alpdağ, son günlerde Kilis gündemini bir hayli meşgul eden konu hakkında bir açıklama yaptı.

19 Aralık 2017 - 13:58 - Güncelleme: 19 Aralık 2017 - 14:36

Nereye inşa edileceği, ne zaman yapılacağı adeta bir yılan hikayesine dönen ve sürekli değişime uğrayan Kilis’e yeni yapılacak olan hastane, yerinin değişmesi ile tekrar gündeme geldi.

Kilis TV79 Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alpdağ konu ile ilgili yaptığı açıklamada, önce Akpınar olarak belirlenen yeni hastane yerinin, daha sonra Sağlık Bakanının Kilis ziyareti sırasında Resul Osman Dağı olarak açıklandığını hatırlatarak, “Kilis halkı bütün dikkatini bölgeye verip hastane inşaatının ne zaman başlayacağını beklerken bir şok gelişme daha yaşandı. Yeni hastanenin yapım maliyetini karşılayacak olan Avrupa Birliği yetkilileri Akpınar için ısrarcı oldu ve yeni hastane yeri tekrar değişiyor.

Son bir yıldır bir hastane yeri belirleyemeyen yetkilere soruyoruz; Kilis halkının aklıyla mı oynanıyor? Bu belirsizlik daha ne kadar sürecek? Bir yıldır yeri dahi belirlenmeyen hastane Kilis halkının hizmetine ne zaman sunulacak? Bu duruma sebep olan yetkililer halktan özür dileyecek mi? Kilis halkının en önemli insani ihtiyacı olan sağlık hizmetini hak ettiği gibi almamasının vebalini kim ödeyecek?

Kilis halkının büyük bir kısmı ise hastanenin yapılacağına olan inancını kaybetmiş durumda. Yer belirlemenin bu kadar uzaması Kilis halkında büyük bir tepkiye neden oldu. Bazı vatandaşlar hastane yapılmıyor bari Gaziantep'deki hastanelere ücretsiz servis yapılsın da yol parasından kurtulalım şeklinde tepkilerini dile getiriyor” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3352 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet kolay
    1 yıl önce
    Çok doğru söylüyor sunuz kilis halkının aklı ile oynuyorlar ama kendi akıllarından haberleri yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lösemi Hastası Öykü, Kilis’ten Destek Bekliyor
Lösemi Hastası Öykü, Kilis’ten Destek Bekliyor
Kilis'te KİTAM Sohbetleri Devam Ediyor
Kilis'te KİTAM Sohbetleri Devam Ediyor