Kilis Kültür Derneği Başkanı Oğuzkan: "Kilis...

Kilis Kültür Derneği Başkanı Oğuzkan: "Kilis Aşktır"

Kilis Postası YouTube TV’de yayınlanan ‘Gurbetteki Kilisliler’ programımızın bu haftaki konuğu Kilis Kültür Derneği Başkanı Av. Zeynel Abidin Oğuzkan oldu.

14 Şubat 2021 - 21:28 - Güncelleme: 15 Şubat 2021 - 09:32

Kilis Mutfağının Gaziantep Mutfağından çok daha zengin olduğunu anlatan Av. Zeynel Abidin Oğuzkan, “Benim çocukluğum Antep’te geçti. Antep’i de bilirim. Kanınca bizim mutfağımız çok daha zengin, bizim bitki türümüz çok daha fazla” diyerek, Kilis ürünlerinin önemine dikkat çekti.

Kilis yemeklerinin tanıtılması için Gonca Tokuz Hanımefendinin bir kitap çalışması olduğunu söyleyen Oğuzkan, Pandemi süreci çalışmalarımızı yavaşlattı. Gonca Hanım daha önce Gaziantep yemeklerini de kapsayan bir kitap yazmıştı. Bu kitap çalışması bizim için dünyaya açılan bir kapı olacaktır.”dedi.

Kilis’i kısaca Sevgi ve Aşk olarak tanımlayan, Kilis Kültür Derneği Başkanı Av. Zeynel Abidin Oğuzkan, özellikle Ankara’daki hemşehrilerimize seslenerek, dernek çalışmalarına katılmaları istedi.

Eskişehir’de yaşayan Editörümüz Mustafa Çobanoğlu ile Av. Zeynel Abidin Oğuzkan’ın sohbetini aşağıdaki linkten tekrar izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/1HJ9fciZjGc

Programlarımızın devamı için kanalımıza abone olmayı unutmayınız


Bu haber 1679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak
Hastane Yolu 30 Metre Genişliğinde Olacak
Kilisli Sporcular Dereceye Girdi
Kilisli Sporcular Dereceye Girdi