Kilis Müftülüğünde Resmi Nikah Merasimleri Devam Ediyor
Reklam

Kilis Müftülüğünde Resmi Nikah Merasimleri Devam Ediyor

İl Müftülüklerine resmi nikah kıyma yetkisi verilmesinin ardından, Kilis İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda (ADRB) nikah işlemleri yapılmaya başlandı.

22 Ocak 2020 - 10:42 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 - 11:13

20 Ocak 2020 tarihinde başvuru yapan iki çiftin nikah merasimi Kilis Müftülüğünde yapıldı. Çiftlerin nikahını İl Müftüsü Abdurrahman Şahin kıydı.

Nikah töreninde konuşan Müftü Şahin, çiftin evlenmek üzere İl Müftülüğüne başvuruda bulunduklarını, yapılan incelemeler sonucunda çiftin evlenmesine bir mani bulunmadığını ve nikah işlemlerinin başladığını belirtti.

Çiftlerin “evet” cevabını vermesinin ardından Şahin, “Yasaların bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri karı koca ilan ediyorum. Allah mübarek etsin” dedi.

Nikah merasiminin ardından İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, çiftlerde evlilikleri boyunca bulunması gereken özellikler, yerine getirilmesi gereken dini vecibeler ve diğer konularda nasihatte bulundu. Müftü Şahin, nikahları kıyılan çiftlerin mutlulukları için hep birlikte dua etti.

Şahin, “Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir evlilik için karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çok önemlidir. Rabbim hayırlısıyla, mutlu ve sağlıklı bir evlilik hayatı yaşamayı nasip etsin” diyerek evlilik cüzdanlarını nikahları kıyılan çiftlere teslim etti.

Kilis İl Müftülüğünce çiftlere, çeşitli hediyeler takdim edildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 624 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona Virüste Bugün!
Korona Virüste Bugün!
Kilis'te Yağış Miktarı
Kilis'te Yağış Miktarı