Kilis OSB’de İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı
Reklam

Kilis OSB'de İstihdam Seferberliği Toplantısı Yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde, yeni istihdam teşviklerinin yer aldığı “2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği” hakkında, Organize Sanayi Başkanlığı toplantı salonunda “Burası Kilis Burada İş var” sloganı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

22 Mart 2019 - 09:12 - Güncelleme: 22 Mart 2019 - 09:22

Toplantıya Organize Sanayi Başkanı Mahir Can, SGK İl Müdürü Abdulkadir Akkaş, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Erdinç Çamlı ve işverenler katıldı.

Toplantıda, 1/2/2019 ile 30/04/2019 tarihleri arasında işyerlerinde 2018 yılı Ocak ile Aralık ayları döneminde aylık pirim ve hizmet beyannamesi  5510 sayılı kanunun 4. Maddesinin 1. Fıkrasının (a) bendi, kapsamasında uzun vadeli  sigorta kollarından en az sigortalı bildirimi yapılan aydaki sigortalı sayısına ilave olarak işe alınanların ilave istihdam ücret desteğinden yaralanma şartları ve diğer teşvikler hakkında SGK İl Müdürü Abdulkadir AKKAŞ tarafından sunum yapıldı. Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü personeli İş ve Meslek Danışmanı Yahya BULUT tarafından da işverenlere bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Kilisli işverenler, devletin kendilerine sağlamış olduğu bu teşvikten üst düzeyde faydalanacaklarını dile getirdiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 1265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Bayram Sonrası Çocuklar Dışarıda!
Kilis’te Bayram Sonrası Çocuklar Dışarıda!
Ramazanda Bunları Yapamadık!
Ramazanda Bunları Yapamadık!