Reklam
  • Reklam
Kilis’te 7 Aralık Kutlamaları Devam Ediyor

Kilis'te 7 Aralık Kutlamaları Devam Ediyor

Kilis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlamalarına, dün akşam 7 Aralık Üniversitesi'nin konferans salonunda devam edildi.

08 Aralık 2012 - 13:21 - Güncelleme: 08 Mayıs 2013 - 12:36

Tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, "Kilis'te yaşayıp da sülalesinde çeteci olmayan Birinci Dünya Harbinde, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale'de şehit vermeyen aile yok gibidir. Bize vatan ettikleri bu toprakların kıymetini bilmemiz gerekiyor" dedi. Kilis Milletvekili Fuat Karakuş ve Vali Süleyman Tapsız da günün anlam ve önemine dair birer konuşma yaptılar.

 

Yapılan konuşmaların ardından tören, Kilis Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisi ve Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesi öğrencisi tarafından şiir okunmasıyla devam etti. Mustafa Kın Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğünce sunulan Kilis tarihi ile ilgili sinevizyon gösterinden sonra sahneye gelen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi. Daha sonra mahalli sanatçılar Kilis yöresine ait türküleri seslendirdiler.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Grubunun seslendirdiği, değişik yörelere ait türküler izleyicilerden beğeni topladı.

 

Vali Süleyman Tapsız konserin sonunda, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası Şefi Doç. Dr. Cem Şaktanlı'ya çiçek ve plaket takdim etti ve teşekkür konuşması yaptı. 7 Aralık kutlamaları, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 780 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atatürk Vatandır Sempozyumları Devam Ediyor
Atatürk Vatandır Sempozyumları Devam Ediyor
Kilis'te Su Sıkıntısı
Kilis'te Su Sıkıntısı