Kilis’te Ahilik Haftası Kutlamaları Sürüyor

Kilis'te Ahilik Haftası Kutlamaları Sürüyor

16-22 Eylül Ahilik Haftası nedeniyle bugün Cumhuriyet Meydanında bir tören düzenlenirken, yılın kalfasına, çırağına ve ahisine plaket verildi.

17 Eylül 2019 - 16:23 - Güncelleme: 18 Eylül 2019 - 09:47

Ahilik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda halk oyunları gösterisinin ardından günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı. Daha sonra meslek liselerinden üstün başarı ile mezun olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. İlin Çırağı Ahisi ödülüne M. Akif Öztiryaki, İlin Kalfası Ahisi ödülüne İ. Halil Tiryaki layık görülürken, yılın ahisi Hasan Tatar oldu.

Yılın Ahisi Hasan Tatar’a kaftanı Kilis Milletvekili Hilmi Dülger tarafından giydirilirken, Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi, Kilis Belediye Başkan Vekili Fatih Yalçın, Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şevket Memiler ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı da kaftan giyerek objektiflere poz verdiler.

Yılın Ahisi Hasan Tatar Oldu

Yılın Ahisi seçilen Hasan Tatar yaptığı teşekkür konuşmasında kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür ederek esnafın sorunlarına kısaca değindi. Zincir marketlerin esnafı kötü etkilediğini vurgulayan Tatar, “Zincir marketler özellikle bakkallara zarar veriyor. Bütün bunlara rağmen Ahilik kültürü almış esnaf ve zanaatkarlar ayakta kalmak için yoğun çaba harcıyor. Vatandaş ve esnaf dayanışma içerisinde olması lazım. Yaşadıkları bu sıkıntılara rağmen ayakta kalma mücadelesi veren tüm esnaf ve zanaatkarlarımızın Ahilik Haftasını kutlar, bol ve bereketli günler dilerim” diye konuştu.

Program, pilav ve lokma tatlısı dağıtımı ile sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor