Kilis’te Basın Mensuplarının Kudüs Açıklaması

Kilis'te Basın Mensuplarının Kudüs Açıklaması

Kilis Basın Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi sonrası gelişen olaylar ile ilgili bir basın açıklaması yaparak, İslam aleminin Mescid-i Aksa’yı Müslülamların başkenti olarak kabul etmesi gerektiğinin altını çizdi.

16 Aralık 2017 - 12:40 - Güncelleme: 18 Aralık 2017 - 10:04

Kilis Basın Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Kilis Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde, Kudüs konusunda neler yapılması gerektiğini yaptıkları basın açıklaması ile ortaya koydular.

Kilis Basın Cemiyeti adına basın açıklaması yapan Hamza Özkaya, Müslümanların ilk kıblesi ve İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in göğe yükseldiği Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’ün yıllardır İsrail’in işgâli altında olduğunu vurgulayarak, “Bu planlı işgalin sonucu olarak Kudüs, ABD tarafından İsrail’in başkenti ilan edilmiştir.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’ü onurumuz bildiğimizi ve hiçbir şekilde İsrail’in başkenti ilan edilmesine müsaade etmeyeceğimizi ilan ediyoruz.

Bu işlenen cinayete karşı tüm İslam alemi karşı durmalı ve Mescidi Aksa’yı Başkent ilan etmelidir.

Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin toprakları İslam âleminin ve bütün İslam ümmetinin meselesidir. ‘Elhamdülillah ben Müslüman’ım’ diyen her insanın yüreği mutlaka Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin için atmalıdır. Bu inancımızın bir gereğidir.”

Bilmeliyiz ki gece gündüz ağlamanın biz Müslümanlara hiçbir faydası yoktur. Bugün kendi kendimize sormamız gereken soru şudur: Irkçı emperyalizm adım adım hedefine yürürken biz ne ile meşgulüz ne yapıyoruz? Siyonistler ve onların destekçileri Kudüs’ü başkent ilan ederken biz ne yapıyoruz? Gazze’ye fosfor bombaları yağarken biz ne yapıyoruz?” İhtilaflarımızı, farklılıklarımızı kaşıyarak değil; ittifaklarımızı güçlendirerek bu kötü gidişi engelleyebiliriz. Bu yüzden zaman süslü laflar söyleme zamanı değildir. Kudüs’ün kurtuluşunu gerçekten istiyorsak süslü laflarla değil, güçlü icraatlarla bu işe kalkışmalıyız. Çünkü ırkçı emperyalizm laftan değil; ancak ve ancak güçten anlar” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1040 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NBA'de Dün Gece 3 Maç Oynandı.
NBA'de Dün Gece 3 Maç Oynandı.
Formula 1'de Sıradaki Durak ABD
Formula 1'de Sıradaki Durak ABD