Kilis’te Boz Fıstık Zamanı

Kilis’te Boz Fıstık Zamanı

Kilis’te önemli bir sektör olan fıstık yetiştiriciliğinde yeni gelişmeler ile birlikte fıstık kavlatmada yetiştiricilerin tercihleri artıyor.

27 Temmuz 2021 - 12:29

Şerif Mercimek Zeytinyağı Fabrikasında kurulan son sistem Fıstık Kavlatma Entegre Tesisi hizmete girerken, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Köseismailoğlu, “Antep Fıstığını Kilis’te üretim merkezi haline getirmek için üreticimizi desteklemeyi sürdüreceği” dedi.

Şerif Mercimek Zeytinyağı fabrikası yönetim kurulu başkanı Mustafa Köse İsmailoğlu, ‘’Üreticinin fıstığını daha değerli hale getirerek satılmasını sağlamak için teknoloji harikası Antep fıstığı kavlatma makinesini Kilis ’de faaliyete geçirdik.

Kilis fıstıkta üretim merkezi olacak

Önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde Kilis ürünlerinden marka oluşturup yöresel ürünlerimizi dünyaya pazarlayacağız. Kilis’te çok ciddi üzüm, zeytin, biber, domates ve diğer ürünler var. Şerif Mercimek zeytinyağı Fabrikası kurulduğu günden bu yana Kilis zeytinyağını kalkındırmak adına çok ciddi bir çalışmalar başlattık. Zeytinyağımızın tanıtılması pazarlanmasına kadar birçok konuda yoğun mesai harcıyoruz. Bu kapsamda Antep fıstığı kavlatma makinesi aldık. Bunun devamı gelecek. Yörede üretilen ürünlerimiz değerlendirilecek. Satıcı ile tüccar ve alıcı bir araya getirilecek.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 927 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (21 Eylül 2021)
Altın Fiyatları (21 Eylül 2021)
Ülkemizin Geleceğini Sokakta Bırakamayız
Ülkemizin Geleceğini Sokakta Bırakamayız