Kilis’te Çiftçiler de Destek Bekliyor!

Kilis'te Çiftçiler de Destek Bekliyor!

Kilis’te son yıllarda yaşanan ekonomik kriz ve durgunluğun, kazanç sağlamakta zorlandıklarını ifade eden çiftçileri de vurduğu dikkat çekiyor.

28 Mart 2018 - 17:29 - Güncelleme: 29 Mart 2018 - 09:38

Baharın gelmesi ile birlikte ürün almaya başlayan Kilisli çiftçiler, yoğun bir emek ve gayret sarf ederek yetiştirmiş oldukları ürünlerini hasat etmenin buruk sevincini yaşıyorlar. Ürünlerini kazası belasız hasat etmenin mutluluğunu ve pazarda değerinde kazanç getirmemesinin hayal kırıklığını birlikte yaşayan çiftçiler, emeklerinin karşılıksız kalmasından bir hayli dert yanıyorlar.  


Bize emeğimiz kar kalıyor

Maydanoz bahçesinde hasat ile uğraşan çiftçiler aile fertleri ile birlikte çalıştıklarını dile getirirken, icara aldıkları tarladan yeterli kar edemediklerini ifade ediyorlar. Sattıkları maldan para kazanamadıklarını tekrar tekrar hatırlatan çiftçiler, “Zor şartlar altında uzun zaman çalışıyoruz. Ancak çalıştığımız bize kar kalıyor. Yetiştirdiğimiz sebzelerden para kazanamıyoruz” diyerek seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını ve bu zor zamanlarda kendilerine destek sağlanmasını istiyorlar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araştırmacı Yazar İbrahim Beşe KilisPostası YouTube TV’ye Konuk Oluyor
Araştırmacı Yazar İbrahim Beşe KilisPostası YouTube TV’ye...
Altın Fiyatları (27 Ocak 2021)
Altın Fiyatları (27 Ocak 2021)