Kilis’te Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi
Reklam

Kilis'te Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile süslenen Kilis 7 Aralık Üniversitesi Uygulama Oteli, Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna ev sahipliği yaptı.

30 Ekim 2019 - 10:02 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 10:46

Resepsiyona ev sahipliği yapan Kilis Valisi Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk misafirleri kapıda karşıladı. Resepsiyona katılan davetliler Kilis Musiki Cemiyeti'nin müzik dinletisi eşliğinde birbirleri ile sohbet ettiler. Vali Soytürk’ün resepsiyona katılan misafirlerle tek tek ilgilendiği dikkatlerden kaçmadı.


Başkomutan Atatürk vardı

Kilis Valisi Recep Soytürk, bir asır önce ülkenin büyük bir tehlike altında olduğunu hatırlatarak, “7 düvel ülkemizi bölmek, gücünü azaltmak ve ortadan kaldırmak için bir araya geldiler ama büyük bir liderimiz vardı. Baş Komutanımız vardı. Onun etrafında kenetlendik. Askerimiz, milletimiz, vatandaşımız; o yoksulluklar içerisinde hakkikaten destansı bir kahramanlık örneği gösterdi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdular. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetim şeklini de bundan tam 96 yıl önce Türk'ün kültürüne ve şiarına en uygun olan Cumhuriyet olarak belirledik. Aradan bir asır geçti, bakıyoruz yine 7 düvel, yine o koca koca devletler Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü azaltmak, bölmek ve itibarını azaltmak için bir asır önce ne yaptıysa şimdi de benzer şeyleri yapıyorlar. Biz tam 1 asır önce nasıl kenetlediysek bugün de hem 15 Temmuz'da, hem Fırat Kalkanı Harekatı'nda, hem Zeytin Dalı Harekatı'nda, hem de Barış Pınarı Harekatı'nda bir olduk, beraber olduk ve hakikaten Türk'ün gücünü Türkiye'nin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Hem askeri, hem diplomasi, hem de vatandaşlar olarak. Ben bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumdan, bir Türk olduğumdan büyük gurur duyuyorum. Aynı sizin olduğunuz gibi bize bu duyguları yaşatan; askerlerimize, Cumhurbaşkanımıza, bizi yöneten tüm herkese teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor hepinize saygılar sunuyorum" diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan ‘Minik Hayatlara Dokunuyoruz’ Projesi
Jandarmadan ‘Minik Hayatlara Dokunuyoruz’ Projesi
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar